Священники ПЦУ підпільно звершують богослужіння на окупованих територіях – Епіфаній

Епіфаній розповів, що окупанти переслідують священників ПЦУ
Фото: pomisna.info

Ситуація із церквами Православної церкви України на окупованих Росією територіях є досить складною, бо діяльність ПЦУ там заборонено, але священники і далі ведуть підпільну діяльність. Про це розповів предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній в інтерв’ю “Радіо Свобода”, яке опублікували 5 травня.

За його словами, ПЦУ практично припинила діяльність лише на території Кримського півострова. На території тимчасово окупованих зараз районів Донецької, Луганської, Херсонської областей продовжується підпільна діяльність, сказав він. “Збирають громаду десь так, щоб ніхто не знав про це, бо приходять, арештовують”, – сказав Епіфаній.

За його словами, така діяльність є небезпечною, адже священників ПЦУ російська окупаційна влада переслідує. Зокрема, нещодавно була інформація про те, що на території Херсонської області в селищі міського типу Каланчак було закатовано й убито отця Степана, розповів предстоятель.

Місцеві архієреї, за словами Епіфанія, закликають священників виїжджати з окупованих території, тому що не хочуть наражати своїх священнослужителів на небезпеку.

Також ПЦУ веде статистику щодо підпільної діяльності на окупованих українських територіях, але не розголошує її. Епіфаній зазначив, що це роблять для того, щоб не давати приводу окупантам узагалі знищити присутність Православної церкви України на тих територіях.

Контекст

ПЦУ створили на об’єднавчому соборі 15 грудня 2018 року, у ньому взяли участь усі архієреї УПЦ Київського патріархату й Української автокефальної православної церкви, а також двоє архієреїв УПЦ МП. 5 січня 2019 року вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію ПЦУ, а 6 січня вручив його Епіфанію у Стамбулі. Інтронізація Епіфанія відбулася 3 лютого 2019 року.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *