“Сталевий фронт” Ахметова розробляє захисні екрани для БМП Bradley ЗСУ

Операційний директор “Метінвесту” Олександр Мироненко: Найголовніші відгуки, які ми отримуємо, – це вдячність бійців за те, що ми допомогли їм залишитися живими й продовжувати бити ворога
Фото: metinvestholding.com

Компанія “Метінвест” у межах ініціативи “Сталевий фронт Ріната Ахметова” розробляє захисні екрани для радянських танків та американських M1 Abrams. Нещодавно підприємство розпочало виготовлення екранів для БМП Bradley, повідомили 1 липня на сайті компанії.

Операційний директор групи “Метінвест” Олександр Мироненко в інтерв’ю для каналу “Прямий” розповів про деталі виробництва захисних екранів, пресслужба наводить текстову версію розмови.

За словами Мироненка, проєкт стартував півтора року тому з виготовлення захисних екранів для радянських танків Т-64 і Т-72. Екрани повністю закривають башту, моторний відсік і всі щілини, які можуть стати вразливими для ворожих дронів, що може призвести до знерухомлення танка або заклинення башти, впливаючи на його боєздатність і можливість екіпажу евакуюватися з поля бою.

Пізніше стало зрозуміло, що американська техніка, надана Україні, також потребує захисту від дронів.

“Коли ЗСУ отримали американські Abrams і БМП Bradley, виявилося, що вони мають уразливість проти дронів-камікадзе. “Сталевий фронт” почав виробляти захисні екрани для наших і американських танків”, – сказав керівник.

Він підкреслив, що це спільна робота з військовими, які надають зворотний зв’язок для вдосконалення конструкцій.

“Такої кількості дронів, що використовується зараз в Україні, не було ніде й ніколи. Ні в Іраку, ні в Афганістані, ні в інших місцях, де застосовувалися танки Abrams. Тому американці не мали такого досвіду, як захищати танки від дронових атак”, – додав Мироненко.

Захисні екрани виготовляють зі сталі “Метінвесту”. Виготовлення одного комплекту для Abrams забирає до 10 днів, а для радянських танків – два-три дні.

Фото: metinvestholding.com

“Це працює так: ми розробляємо й передаємо військовим перший зразок. Вони його на полігоні тестують. Коли ми отримуємо зворотний зв’язок, що все добре, переходимо до масового виробництва. Або доробляємо з урахуванням зауважень від бійців і потім надаємо нові зразки, тестуємо. Якщо немає зауважень, розпочинаємо серійне виробництво”, – розповів Мироненко.

Зараз “Метінвест” розробляє захисні екрани для Bradley, перші зразки яких випробують уже за тиждень.

“Коли ми отримаємо зворотний зв’язок від військових, зможемо масштабувати це виробництво й укривати Bradley, які зараз працюють в Україні. Найголовніші відгуки, які ми отримуємо, – це вдячність бійців за те, що ми допомогли їм залишитися живими й продовжувати бити ворога”, – підкреслив керівник.

Від військових Мироненко отримує зворотний зв’язок у вигляді фото. Наприклад, востаннє це був танк, який зазнав пошкоджень на полі бою, але екіпаж не постраждав завдяки захисному екрану.

“Сталевий фронт” також працює над створенням найбільшого підземного шпиталю на лінії фронту, який матиме хірургічні й реанімаційні палати для стабілізації поранених бійців. Виробництво захисних екранів для техніки є важливим для підвищення обороноздатності українських військ і збереження життя бійців у зоні бойових дій, підкреслюють у “Метінвесті”.

Контекст

Від початку повномасштабного вторгнення бізнеси Ріната Ахметова спрямували на допомогу військовим і цивільним понад 9 млрд грн у межах ініціативи “Сталевий фронт”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *