Лубінець зазначив, що в Україні діє чотири спецтабори для російських військовополонених
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com
Російські військовополонені, які перебувають в Україні, більше не зможуть телефонувати своїм родичам, а писатимуть лише листи. Про це 7 вересня заявив в ефірі національного телемарафону уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, запис він опублікував у Telegram.
“Деякі речі, скажу відверто, ми міняємо. Наприклад, було дуже багато дискусій із приводу можливості телефонувати російським військовополоненим до своїх рідних на територію Російської Федерації. Наша позиція дуже проста: згідно з Женевськими конвенціями, є право на листування, а не на телефонні дзвінки”, – сказав Лубінець.
За словами омбудсмена, йому повідомили, що в росіян залишається право писати листи, але права на телефонні дзвінки в них уже немає.
“Як людина, яка безпосередньо бере участь у перемовинах, зокрема у проведенні процесу передачі листівок від російських військовополонених до [російської омбудсменки Тетяни] Москалькової, і від Москалькової я отримую листівки від українських військовополонених. На мій погляд, це новий підхід, який нам дозволяє принаймні зрозуміти, де наші хлопці знаходяться, що вони живі (я не можу їх назвати здоровими)”, – наголосив Лубінець.
Він зазначив, що в Україні діє вже чотири спеціальні табори для російських військовополонених.
Контекст
Влада України не озвучує точної кількості взятих у полон російських військових. У розвідці України заявляли наприкінці лютого 2023 року, що РФ утримує більшу кількість полонених, ніж Україна – окупантів, зокрема через те, що приблизно 40% захоплених росіянами українців – цивільні люди.
29 травня 2024 року стало відомо, що в Україні відкрили третій табір для російських військовополонених.
Пізніше, коли почалася операція ЗСУ в Курській області РФ, російських полонених стало більше.
У Мін’юсті України повідомляли, що на місяць держава Україна витрачає на утримання одного російського військовополоненого приблизно 10 тис. грн – “з урахуванням забезпечення табору, із податками, зарплатами, комунальними витратами”.
Джерело: gordonua.com