Інтернет-шахраї втираються в довіру, а потім виманюють гроші, попереджають у МВС
Фото: depositphotos.com
В Україні активізувався новий спосіб шахрайства за допомогою розсилання в месенджерах. Про це 22 листопада повідомило МВС.
“Вас цікавить робота на неповну зайнятість?” – такі повідомлення все частіше розсилають у WhatsApp і Telegram. Це шахраї!” – попереджає відомство.
За даними міністерства, лише за минулі вихідні через цю шахрайську схему втратили 700 тис. грн жителі Тернопільської області та 500 тис. грн – жителі Волинської області.
У МВС розповіли, як діють зловмисники:
У міністерстві звернули увагу на те, що пропозиції заробітку містять помилки, помітне використання Google-перекладача, а в “робочих групах” немає можливості поспілкуватися з живою людиною.
“Як уберегти себе? Не довіряйте обіцянкам захмарних прибутків. Перевірте “роботодавців” через пошукові запити в інтернеті. Не перераховуйте гроші на невідомі рахунки. Зверніться в поліцію”, – додали у МВС.
Фактчекінгова ініціатива “Нота Єнота” в жовтні зазначала, що шахраї, які розсилають пропозиції дистанційної роботи, використовують різні схеми.
Окрім описаної МВС, можуть бути й інші: шахраї можуть запропонувати зареєструватися на якомусь сайті й покласти там на депозит гроші, до яких нібито “ні в кого не буде доступу”. Також автори розсилання можуть попросити для отримання роботи заповнити анкету й надати номер картки, CVV-код і строк дії картки – дані, які дають змогу вкрасти гроші.
Контекст
Під час повномасштабної війни в Україні зменшився рівень вуличної злочинності, але зросло шахрайство, наголошував у серпні голова Національної поліції України Іван Вигівський. “Майже половина таких злочинів – онлайн-шахрайства. Бо вчиняти їх можна з будь-яких територій, навіть з окупованих або з-за кордону через інтернет”, – говорив він.
Джерело: gordonua.com