
Пригодницький детектив для підліткової аудиторії «Гімназист і Чорна рука» авторства Андрія Кокотюхи буде екранізовано.
Як інформує Укрінформ, про це повідомило видання Читомо.
Керівником проєкту стане Олександр Тіменко – режисер-постановник і сценарист із досвідом роботи над художніми та документальними творами. Серед його робіт – «Спіймати Кайдаша», «Катерина», «Потяг до життя» та інші. З 2023 року Олександр проходить службу у лавах ЗСУ.
Продюсерка та ініціаторка стрічки – Іванна Хіцінська, членкиня Української кіноакадемії, продюсерка документальних та ігрових проєктів і лауреатка Національної кінопремії «Золота Дзиґа».
Виробництвом фільму займатиметься компанія WAYA Profuction.
Також було представлено тизер майбутнього фільму.
Центральний персонаж історії, тринадцятирічний Юрко Туряниця, не може стояти осторонь, коли стикається з несправедливістю. Саме це втягує його у небезпечне розслідування, метою якого є захист честі ветерана російсько-української війни, якого намагаються очорнити ворожі пропагандистські сили. У процесі цього розслідування Юрко та його приятелі дізнаються про маловідомі сторінки української історії.
Майбутня кінострічка розрахована на глядачів віком від 12 до 14 років. Творці прагнуть спілкуватися з підлітковою аудиторією їхньою мовою – через історії про пригоди, дружбу, гумор, перше кохання, сумніви та складні моральні дилеми.
Наразі проєкт перебуває на стадії розробки за підтримки Українського культурного фонду.
Команда працює над повнометражним сценарієм, розрахованим приблизно на 90 хвилин екранного часу, формує режисерське та візуальне бачення фільму, а також створює міжнародний презентаційний пакет.
Зокрема, автор книжки керує процесом адаптації сценарію, що дозволить зберегти образи персонажів та сюжет літературного твору, одночасно інтегруючи їх у сучасну кінематографічну мову.
«Коли вийшов мій твір, російське вторгнення в Україну тривало вже рік, і мені було дуже важливо показати світоглядну залученість юних українців до змін у країні. Герої захищають добре ім’я ветерана АТО, яке намагається паплюжити ворожа пропаганда, і водночас відкривають для себе сторінки історії України, що розповідають про участь їхніх ровесників у протистоянні одвічному ворогу. Але все це не було б так переконливо, і книга не стала б однією з найулюбленіших, якби важливі сенси автор не загорнув у форму гостросюжетного детективу», – зауважив Кокотюха.
За його словами, читач, а тепер і глядач, стежить за розвитком подій, співпереживає героям, разом з ними припускається помилок, та все ж повертається на правильний шлях. «Фінал показує не лише притаманну жанру перемогу Добра над Злом, а й дає розуміння, для чого герої шукають істину, ризикують та яку важливу мету переслідують», – додав автор роману.
«Гімназист і Чорна рука» підготовлений за підтримки Українського культурного фонду в межах конкурсної програми «Мистецтво в кадрі». Партнери проєкту – Одеська кіностудія та латвійська продакшн-компанія Sunday Rebel Films.
Тіменко, розповідаючи про стрічку, зазначив: «Підлітки дуже чутливі до уваги. Кіно для підлітків – один із найяскравіших проявів уваги до них із боку дорослих, батьків і суспільства загалом. Шлях дорослішання завжди тернистий, тому підліткові важливо мати можливість спілкуватися з дорослими, які щиро його поважають, співчувають його пошукам сенсів і готові ділитися власним досвідом. Ми прагнемо донести до юного глядача думку, що запорукою успіху є воля та прагнення до перемоги – передусім над собою».
«Найважливіше для нас – уникнути будь-якої штучності й фальші, адже підлітки відчувають їх дуже тонко. Водночас ми хочемо м’яко звернути увагу на обставини, які можуть свідчити про небезпеку, застерегти від необдуманого ризику й допомогти знайти правильний бік», – підкреслив режисер.
В Україні екранізують антиутопію «Око прірви» Валерія Шевчука
Коментує фільм і продюсерка Іванна Хіцінська: «Для мене «Гімназист і Чорна рука» – насамперед історія Юрка. Він бачить те, що дорослі вже перестали помічати. Не тому, що розумніший за них, а тому, що ще не навчився миритися з несправедливістю. Саме такими героями сьогодні захоплюються підлітки – не безстрашними й бездоганними, а справжніми. Тими, хто сумнівається, помиляється, але все одно знаходить у собі сміливість зробити правильний вибір».
«Настав час українським підліткам отримати власного героя – того, хто говорить їхньою мовою, живе в українських реаліях, дружить, помиляється, закохується, шукає правду і вчиться робити складний моральний вибір», – додала вона.
Також Хіцінська зауважила, що для неї «Гімназист і Чорна рука» – це значно більше, ніж екранізація успішної книжки. Це можливість створити українську підліткову кінофраншизу і зробити ще один крок до того, щоб українські діти дорослішали не лише зі світовими, а й із власними героями. Бо культурна самоідентифікація починається з історій, у яких люди впізнають себе .
Як повідомляв Укрінформ, у Києві завершили зйомки фільму «Місто» режисера Станіслава Битюцького – сучасної кіноадаптації роману Валер’яна Підмогильного.
Фото Укрінформу можна купити тут