Українська редакція “Радіо Свобода” повідомила про скорочення мовлення
Фото: EPA
Українська редакція “Радіо Свобода” скорочує мовлення з фінансових причин. Про це 11 квітня повідомляє пресслужба мовника.
11 квітня в ефір вийшов останній випуск стриму “Свобода.Ранок”, який понад два роки виходив на каналі “Радіо Свобода” в YouTube, а також на телеканалі “Еспресо”.
“Ми одними з перших розповідали про підбиття російських кораблів у Чорному морі, про підрив греблі Каховської ГЕС, про похід Пригожина на Москву. Ми ділилися історіями людей, які зверталися до нас за допомогою й вимагали відповідей від представників влади. Нас дивилися люди з окупованих територій, які прагнуть отримувати об’єктивну й чесну інформацію”, – зазначила випускова редакторка “Свободи.Ранок” Анна Тохмахчі.
Із 14 квітня редакція також відправляє у простій частину співробітників у Києві та Львові. За словами директорки української редакції “Радіо Свобода” Мар’яни Драч, це вимушений крок у той час, як мовник виборює право отримати фінансування Конгресу США в американських судах. Перед тим із 1 квітня в частково оплачувану відпустку пішла частина співробітників у Празі з різних мовних служб, повідомила вона. Через обмежені кошти “Радіо Свобода” також суттєво скоротило співпрацю із фрилансерами.
Зазначають, що 10 квітня мовник подав новий терміновий запит до суду у Вашингтоні з проханням зобов’язати USAGM (Американське агентство з глобальних медіа) виплатити кошти, які виділив Конгрес США на роботу організації у квітні.
Контекст
Radio Free Europe / Radio Liberty – заснована 1949 року й фінансована урядом США медіаорганізація, яка транслює новини й аналітику 27 мовами у 23 країнах Східної Європи, Центральної Азії, Кавказу й Близького Сходу. Штаб-квартира розташована у Празі.
9 лютого наближений до президента США Дональда Трампа американський мільярдер Ілон Маск заявив у своїй соцмережі X, що “Радіо Свобода” й “Голос Америки” потрібно закрити.
14 березня Трамп підписав указ, спрямований на скорочення Агентства США з глобальних медіа, материнської компанії “Голосу Америки”, “Радіо Свобода” та інших міжнародних мовників США, які фінансує уряд, поінформували на сайті Білого дому.
The New York Times раніше писала, що Агентство США з глобальних медіа ініціювало розслідування щодо журналістів, які критикували політику президента.
17 березня Чехія, у столиці якої розташований головний офіс “Радіо Свобода”, на зустрічі європейських глав МЗС запропонувала партнерам розглянути можливість придбання медіа.
18 березня 10 країн Європейського союзу підписали спільну заяву про готовність шукати альтернативні джерела фінансування для “Радіо Свобода”.
Того самого дня “Радіо Свобода” подало до суду на Агентство США з глобальних медіа.
Джерело: gordonua.com