ПАРЄ визнала геноцидний намір Росії у знищенні української ідентичності

За резолюцію “Протидія стиранню культурної ідентичності під час війни та миру” віддали 103 голоси
Фото: EPA (архів)

Парламентська асамблея Ради Європи 26 червня визнала геноцидний намір Росії у знищенні української культурної спадщини й ідентичності. Про це повідомила членкиня постійної делегації Верховної Ради в ПАРЄ Євгенія Кравчук у Facebook.

За її резолюцію “Протидія стиранню культурної ідентичності під час війни та миру” віддали 103 голоси, зазначила Кравчук.

Резолюція засуджує державну політику русифікації, яку представники країни-агресора впроваджували на тимчасово окупованих територіях України із 2014 року. Ідеться, зокрема, про заборону української мови, культурної ідентичності, літератури й історії.

“Чітко закріплено, що навмисне знищення культурної спадщини і стирання культурної ідентичності в Україні є воєнними злочинами, злочинами проти людяності й свідчать про конкретний геноцидний намір знищити українську національну ідентичність”, – ідеться в повідомленні.

Також, за словами Кравчук, у резолюції йдеться не лише про знищення Росією української ідентичності, а й про утиски корінних народів РФ через політику русифікації.

Окрім того, резолюція закликає держави – члени ПАРЄ ратифікувати конвенції Ради Європи про захист культурної спадщини, посилити санкції за військові руйнування, не виправдані “нагальною воєнною необхідністю”, додати до сфери правового регулювання порушення проти культурної спадщини й передбачити повне відшкодування на основі міжнародного права, зміцнити здатність боротися з незаконним обігом культурних цінностей, притягувати до відповідальності причетні до таких дій органи влади й державні установи.

Також, згідно з документом, члени ПАРЄ мають допомагати Україні збирати і зберігати докази воєнних злочинів РФ, оцифровувати об’єкти культурної спадщини й розробляти проєкти підтримки культурної життєздатності, надаючи підтримку та ресурси, зокрема фінансові, художникам, письменникам, музикантам й іншим діячам культури.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *