“Не має аналогів у світі”. В Україні презентували медичний евакуаційний потяг. Фото

Для медичної евакуації в Україні використовують 62 вагони, розповіли в “Укрзалізниці”
Фото: mil.gov.ua

В Україні для ЗМІ 14 березня презентували медичний евакуаційний потяг. Фото із заходу опубліковано у Facebook “Укрзалізниці” та Міноборони України.

“Перший медичний вагон, який не має аналогів у світі, було створено на початку березня 2022 року. Тоді не існувало жодних креслень та технічної документації, але була велика потреба у таких вагонах”, – розповів голова правління АТ “Укрзалізниця” Євген Лященко.

За його словами, перший такий вагон залізничники й медики переобладнали за чотири дні.

Сьогодні ж загальна кількість вагонів, які використовують для медичної евакуації в Україні, становить 62 одиниці, додав Лященко.

Зазначають, що, починаючи з березня 2022 року, медичні вагони поступово ставали більш комплексними, їх оснащували обладнанням нового покоління.

“Усі вагони завдяки живленню від генератора повністю автономні й оснащені апаратами штучної вентиляції легенів, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами, іншою медтехнікою. Є навіть вагони-реанімації з кисневими станціями, у деяких вагонах у найбільш критичних випадках є можливість проводити оперативне втручання під час руху поїзда”, – ідеться у повідомленні.

Як зазначили в “Укрзалізниці”, до кінця року залізничники переобладнають ще вісім вагонів для потреб медичної евакуації та порятунку життів українських захисників.

“Ключову роль у військовій медицині під час війни відіграють координація та логістика. Адже час украй важливий на будь-якому етапі медичної допомоги пораненому чи травмованому бійцю і відіграє ключову роль для подальшого лікування. Саме тому евакуаційні медичні та реанімаційні вагони стали найважливішим елементом для надання якісної та своєчасної допомоги”, – зазначила під час презентації заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *