Нашестя сарани в Україні. Шкідники загрожують чотирьом регіонам, у двох ввели особливий режим

Сарану помітили в чотирьох областях
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

У Запорізькій і Херсонській областях 23 липня тривають активні заходи з локалізації й ліквідації осередків небезпечних шкідників – перелітної сарани та єгипетської сарани. Про це повідомляє Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

У Запорізькій області з 15 липня Кушугумська селищна рада Запорізького району запровадила особливий режим захисту рослин на площі 21 600 га – до повної ліквідації осередків саранових. Для координації дій при селищній раді створили координаційний штаб з боротьби із сарановими, до складу якого увійшли представники місцевої влади, аграрного сектору, Держпродспоживслужби, ДСНС і інших залучених служб.

Основне джерело живлення сарани — очерет і дикорослі трави. Промислові посіви наразі не зазнали суттєвих втрат. Тривають активні роботи з локалізації шкідника, зокрема обробляються території несільськогосподарського призначення.

У Херсонській області 23 червня запровадили особливий режим захисту рослин. Відразу провели заходи з локалізації й ліквідації осередків саранових на площі 297 га, з яких 27 га – під посівами соняшнику. Результати фітосанітарних обстежень свідчать про відсутність сарани на оброблених територіях. Чисельність шкідника – у межах економічного порогу шкодочинності.

В Одеській області посилили моніторинг у зв’язку з поширенням саранових у південних районах Молдови. На початку липня в Болградському районі Одеської області зафіксовано міграцію саранових, зокрема на полях, де вже зібрано врожай ріпаку, пшениці, ячменю.

Відразу проведено оброблення стерні дозволеними в Україні інсектицидами. Особливий режим захисту рослин не запроваджували, адже поріг чисельності саранових не перевищено.

Також стало відомо про наявність саранових у Дніпропетровській області, триває обстеження територій.

Доктор біологічних наук Роман Новіцький, заяву якого оприлюднив у Telegram очільник Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук, сказав, що це відбувається уперше за 30 років. Експерт зазначив, що сарана може дістатися Полтавської, Кіровоградської та інших областей.

Контекст

Перші повідомлення про сарану в Запорізькій області почали з’являтися ще у червні.

18 липня ЗМІ повідомили, що вперше за кілька десятиліть у Запорізькій області виявили осередки єгипетської сарани. 

Екологи пов’язують нашестя цих комах із висохлим Каховським водосховищем. Звідти прилетіли перші “хмари” шкідників.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *