Національне військове меморіальне кладовище буде розміщено в Гатненській громаді під Києвом

Кабмін 15 березня остаточно визначив місце розташування НВМК, зазначили в Мінветеранів України
Фото: nmmc.mva.gov.ua

Кабмін України на засіданні 15 березня ухвалив розпорядження про визначення місця розташування Національного військового меморіального кладовища в Гатненській сільській тергромаді Фастівського району Київської області. Про це повідомив пресцентр Мінветеранів.

НВМК буде розташовано на двох ділянках, зазначив на засіданні прем’єр-міністр України Денис Шмигаль (відеозапис опублікували на його сторінці у Facebook).

“Створення такого кладовища має дуже велике значення для нашої країни, і тому – у центрі уваги нашого уряду. Ми завжди маємо пам’ятати тих, хто віддав своє життя за Україну у війні за нашу свободу й незалежність”, – наголосив прем’єр.

У Мінветеранів нагадали, що до цього діяла постанова Кабміну, де було визначено порядок реалізації експериментального проєкту з НВМК.

Строк її дії був обмежений – до 30 липня 2025 року. Отже, Кабмін 15 березня остаточно визначив місце розташування НВМК, зазначили у відомстві.

“Уже найближчим часом має бути ухвалене рішення щодо передачі понад 265 га у власність держустанови “Національне військове меморіальне кладовище”. Це фактично покладе старт початку будівництва першої черги кладовища. Невдовзі на території НВМК розпочнуться підготовчі роботи із видалення зелених насаджень”, – розповіли в Мінветеранів.

Контекст

Кабінет Міністрів України у жовтні 2022 року схвалив створення Мінветеранів Національного військового меморіального кладовища.

Під час будівництва Україна візьме приклад з Арлінгтонського цвинтаря у США, говорила у квітні 2023 року тодішня міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна в інтерв’ю CNN. “Це буде меморіал не лише нашим героям російсько-української війни, а й усім захисникам і захисницям нашої країни, учасникам боротьби України за свою незалежність у різні історичні періоди”, – уточнила вона.

19 серпня Кабмін ухвалив постанову про будівництво Національного військового меморіального кладовища в Гатненській громаді під Києвом.

8 грудня 2023 року Рада ухвалила закон, необхідний для будівництва й експлуатації НВМК. “Будівництво здійснюватиметься у кілька черг. У першій зведуть сектор традиційних поховань, колумбарій, площу, де буде відбуватися прощання з полеглими захисниками й захисницями, і необхідні споруди для організації поховань”, – ідеться в повідомленні уряду 23 лютого 2024 року.

Будівництво НВМК визначено серед пріоритетів плану дій уряду на 2024 рік, зазначили в Кабміні. Там наголосили, що станом на 23 лютого розпочали проєктні роботи для подальшого будівництва меморіалу.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *