Постернак: Потрібно було ще на першому етапі запровадити механізми стримування й контролю
Фото: Oleg Posternak / Facebook
Передання процесуального нагляду над Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) до Офісу генерального прокурора є необхідним кроком. Реформування НАБУ мало відбутися кілька років тому, бо бюро втратило ефективність і загрожувало національній безпеці, заявив у Facebook політичний експерт Олег Постернак.
“Рада ухвалила закон, яким передала процесуальний супровід над НАБУ від САП до ОГПУ. Це потрібно було зробити ще кілька років тому. Тому що під гаслами “незалежної боротьби з корупцією” ми отримали повністю безконтрольну герметичну структуру псевдоантикорапшену”, – написав експерт.
Постернак заявив, що НАБУ перетворилося на закриту групу з корупційними і кримінальними практиками. Він перерахував обвинувачення проти працівників НАБУ: від “зливів” матеріалів до сексуальних зв’язків зі свідками і співпраці з ФСБ.
“Безконтрольність і самозамкненість призвели спочатку до приватизації правоохоронного органу групою керівників і активістів, а згодом – і до перетворення на філію силового органу країни-агресора. Учорашні обшуки й затримання за держзраду – саме про це”, – додав він.
Експерт наголосив на неефективності бюро. За даними Постернака, НАБУ повернуло до бюджету лише 0,8 млрд грн, витративши водночас майже 10 млрд грн.
“На одну повернуту до бюджету гривню бюро витратило 12 грн платників податків”, – підкреслив він.
Постернак вказав на брак ініціативи в НАБУ. Він зазначив, що бюро самостійно майже не ініціювало справ.
“Вражає безініціативність цієї структури. Більшість справ із того мізеру, який розслідує бюро, ініційовані не ним – як правило, їх передають з інших органів (ДБР, Нацполіції тощо). А 77% усіх корупційних злочинів у державі розслідує Національна поліція. Тобто коли пищать, що в НАБУ забирають усі справи, це не так. У НАБУ толком своїх справ немає через непрофесіоналізм. Щоб цього не сталося, потрібно було ще на першому етапі запровадити механізми стримування й контролю. І сьогоднішній закон, яким передано процесуальні повноваження у справах НАБУ від САП до генпрокурора, – саме про це”, – підсумував Постернак.
Контекст
21 липня СБУ, ДБР і ОГП провели понад 70 обшуків у співробітників НАБУ.
22 липня Верховна Рада проголосувала в цілому за законопроєкт №12414, який надає окремі повноваження Офісу генпрокурора стосовно роботи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). За відповідне рішення проголосувало 263 депутати.
Джерело: gordonua.com