МОН України затвердило нові правила приймання абітурієнтів у 2024 році

Цьогорічна вступна кампанія завершиться 31 жовтня
Фото: depositphotos.com

Міністерство освіти і науки України затвердило порядок приймання абітурієнтів під час вступної кампанії у 2024 році. Про це пресслужба відомства повідомила 20 березня.

Зокрема, 2024 року не проводитимуть набору вступників для здобуття ступеня вищої освіти молодшого бакалавра.

Вступ на творчі спеціальності передбачатиме обов’язкове складання національного мультипредметного тесту (НМТ) і творчий конкурс.

У НМТ входитимуть чотири предмети, три з яких – українська мова, історія України й математика – є обов’язковими. Право вибору ще одного предмета залишається за вступником.

Конкурсний бал для вступу на основі свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти й освітнього ступеня молодшого бакалавра (НРК5) не може бути меншим ніж 150 балів для спеціальностей галузей знань 08 “Право”, 28 “Публічне управління та адміністрування”, 29 “Міжнародні відносини”, спеціальностей 221 “Стоматологія”, 222 “Медицина”, 226 “Фармація, промислова фармація”, 228 “Педіатрія”, 22 “Охорона здоров’я”.

Також діятиме заборона позаконкурсного вступу навіть на контракт за всіма спеціальностями й рівнями вищої освіти.

Бакалаври для вступу в магістратуру складатимуть єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ) з бакалаврату. А для випускників коледжів діятиме норма, що для вступу до закладів вищої освіти необхідно буде скласти НМТ або подати результати ЗНО за 2021 рік.

Також деякі зміни стосуються вступу до закладів фахової передвищої освіти у 2024 році. Зокрема, вступники можуть подати в сукупності за всіма основами вступу до п’яти заяв на бюджет і до 15 заяв за всіма джерелами фінансування.

Вступна кампанія завершиться 31 жовтня 2024 року.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *