Мобілізація поліцейських позначиться на кримінальній ситуації в Україні – голова Нацполіції

60% складу Нацполіції – співробітники віком від 18 до 25 років
Фото: Національна поліція України / Facebook

Співробітники Національної поліції України готові до мобілізації, якщо буде ухвалено таке законодавче рішення. Про це голова НПУ Іван Вигівський заявив в опублікованому 22 січня інтерв’ю “РБК-Україна”.

За його словами, у перші дні широкомасштабного вторгнення Росії в Україну до лав сил оборони вступили всі охочі співробітники НПУ.

“Ми відпустили всіх, хто прийняв рішення вступити до лав армії, адже в нас немає механізму переведення до Збройних сил України. Тому це можливо було зробити лише через звільнення з Нацполіції. Інші поліцейські, хто хотів воювати, – пішли до штурмової бригади “Лють”, – розповів Вигівський.

Він наголосив, що для країни, яка воює, в Україні залишається рекордно низький рівень вуличної злочинності.

“У нас майже два роки повномасштабна війна, проте вдається тримати криміногенну ситуацію під контролем і забезпечувати громадянам внутрішню безпеку та правопорядок. У нас немає розгулу вуличної злочинності – вулицями не бігають люди зі зброєю, нікого не розстрілюють, не грабують, не б’ють вітрини. Це також завдяки тому, що ми залучили до нарядів на вулицях максимальну кількість поліцейських”, – каже голова Нацполіції.

Якщо до війни НПУ задіювала на добу приблизно 4 тис. нарядів, то тепер – понад 7 тис., наголошує Вигівський. Він вважає, що сьогодні жителі України можуть досить безпечно почуватися на вулиці з урахуванням російських атак, які досягають усіх регіонів країни.

“Якщо ми мобілізуємо ще поліцейських, у нас виникне проблема з комплектацією і це може позначитися на криміногенній ситуації. До речі, поліція не вичерпує мобілізаційний ресурс. У 2022–2023 році ми дуже виважено підходили до того, кого набираємо в поліцію. Виключена можливість потрапляння ухилянтів, у нас є відповідні бази, за якими ми перевіряємо людей”, – сказав керівник поліції.

Він додав, що 60% співробітників НПУ – це люди віком від 18 до 25 років. До складу штурмової бригади “Лють” також входять переважно бійці до 27 років.

Контекст

9 грудня 2023 року президент України Володимир Зеленський повідомив, що військові хочуть додатково мобілізувати до пів мільйона людей, що “коштуватиме Україні додатково 500 млрд грн”. За тиждень головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що військове командування не подавало запитів Кабміну “на конкретні цифри”. Міністр фінансів України Сергій Марченко повідомив в опублікованому 27 грудня інтерв’ю, що грошей на мобілізацію немає.

25 грудня Кабмін подав у Раду законопроєкт про мобілізацію №10378. Він передбачав зниження мінімального віку мобілізації з 27 до 25 років, скасування строкової служби й поняття про обмежену придатність. Крім того, Кабмін запропонував надсилати повістки онлайн, а на ухилянтів накладати деякі обмеження прав.

8 січня 2024 року комітет ВР з антикорупційної політики визнав урядовий законопроєкт про мобілізацію таким, що містить корупційні ризики.

11 січня Рада повернула на доопрацювання уряду законопроєкт про мобілізацію. Того ж дня його відкликав Кабмін.

Міноборони України підготувало нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням пропозицій депутатів і готове подавати його на погодження Кабміну, повідомив 11 січня міністр оборони Рустем Умєров. У Міноборони заявили 15 січня, що очікують, що Кабмін повторно подасть у Раду законопроєкт про мобілізацію найближчими тижнями.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *