Як приклад коректних дій Лубінець навів ТЦК Полтавської області
Фото: Дмитро Лубінець / Facebook
Співробітники територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки (ТЦК і СП) не можуть на вулицях затримувати громадян України. Про це уповноважений Верховної Ради України із прав людини Дмитро Лубінець заявив “Суспільному”, повідомив телеканал 3 квітня.
“Вони не можуть ходити по вулицях і фізично затримувати громадян України із застосуванням фізичної сили. Не можуть. Це нонсенс. Хто від цього виграє? Армія? Ні. Громадяни України, які бояться виходити на вулицю? Ні”, – сказав омбудсмен.
Як приклад коректних дій Лубінець навів ТЦК Полтавської області. Він пояснив, що місцевий ТЦК передав поліції перелік осіб, які ухиляються від мобілізації.
“Якщо треба проводити так звані рейди, то до складу цієї групи обов’язково повинні бути долучені представники Національної поліції. Саме вони перевіряють документи. Після цього вони надають відомості співробітникам ТЦК для перевірки, чи є такий громадянин України в реєстрі військовозобов’язаних. [Саме поліцейські] мають право зупиняти людей, перевіряти документи, приймати рішення, озвучувати якісь законні вимоги”, – підкреслив омбудсмен.
Лубінець заявив, що він проти ймовірного розширення повноважень ТЦК – це було прописано в першій редакції законопроєкту про мобілізацію.
Контекст
Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 6 лютого 2024 року – до 13 травня.
9 грудня 2023 року Зеленський повідомив, що військові хочуть додатково мобілізувати до пів мільйона людей.
Уже понад три місяці (із 25 грудня 2023 року – дня подання першої редакції) Рада не може ухвалити законопроєкт про мобілізацію.
Частина українців ухиляється від мобілізації. Зокрема, в Івано-Франківській області 39 тис. осіб занесено до системи “Оберіг” як таких, що перебувають у розшуку, повідомили в обласному військкоматі наприкінці березня. У Полтавській області не з’явилося за повісткою приблизно 30 тис. осіб, зазначили в регіональному ТЦК.
Джерело: gordonua.com