Лубінець: Силові затримання призовників, побиття, погрози, залякування – це неприпустимо, так не має бути в демократичному суспільстві

Інцидент стався у ніч на 16 березня
Скриншот: _violetta_taran_ / Instagram

Уповноважений Верховної Ради з питань прав людини Дмитро Лубінець висловив обурення з приводу інформації про силове затримання громадянина у Львові працівниками територіального центру комплектування (ТЦК, колишній військкомат). На інцидент, який стався начебто в ніч на 16 березня омбудсмен відреагував у Telegram 17 березня.

“Обурений черговим фактом жорсткого затримання призовника представниками ТЦК. У Львові працівники ТЦК силою затримали місцевого волонтера Кирила Тарана. Інформацію про інцидент, що стався в ніч проти 16 березня, разом із відео оприлюднила в соцмережі його дружина. За її словами, представники ТЦК схопили Кирила посеред вулиці та силоміць заштовхали до мінібуса. Повістки при цьому не вручали”, – написав він.

Лубінець зазначив, що є інформація про те, що затриманого доправили до Шевченківського районного ТЦК, де він відмовився проходити військово-лікарську комісію (ВЛК) “через проблеми зі здоров’ям і відсутність при собі медичних документів, які б це підтвердили”. Під ранок його вже начебто скерували у військову частину в Рівненську область.

За словами омбудсмена, його представник у Львівській області Тарас Подвірний прибув до Шевченківського РТЦК, де отримав безперешкодний доступ до документів по Тарану.

“По цій справі відбулася нарада з обласним ТЦК. Вирішили призначити повторне проходження ВЛК, за підсумками якого обласне ТЦК ухвалюватиме рішення по Кирилу Тарану. Водночас начальник Львівського обласного ТЦК Артур Ніязов погодився, що було порушення. Він повідомив, що за фактом інциденту із затриманням Кирила Тарана призначили службове розслідування, за результатами якого винних притягнуть до відповідальності”, – написав Лубінець.

Він заявив, що “силові затримання призовників, побиття, погрози, залякування – це неприпустимо, так не має бути в демократичному суспільстві”.

“Звертаюся до органів військового командування щодо посилення контролю та неухильного дотримання вимог законодавства під час проведення мобілізаційних заходів, військового обліку громадян і проходження ними ВЛК”, – підкреслив Лубінець.

 

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. 6 лютого 2024 року продовжив дію воєнного стану до 13 травня.

Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підпадають під призов на військову службу під час мобілізації, окрім особливих винятків.

Працівники ТЦК регулярно потрапляють у скандали, пов’язані із діями стосовно потенційних мобілізованих.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *