“Користуються шаленою популярністю”. У Київському СІЗО немає вільних місць у платних камерах – міністр юстиції

Платні камери – чудовий бізнес-проєкт, вважають у Мін’юсті
Фото: Denis Malyuska / Facebook

Платні камери підвищеної комфортності в Київському слідчому ізоляторі окупилися дуже швидко. Про це міністр юстиції України Денис Малюська повідомив в опублікованому 4 березня інтерв’ю “РБК-Україна”.

За його словами, ініціатива щодо створення платних камер у СІЗО “прекрасно працює”.

“Вільних місць немає. Платні камери користуються в Києві шаленою популярністю. Я думаю, що, якби ми вдвічі більше запровадили цих платних камер, усе одно були б зайняті всі”, – заявив Малюська.

Він зазначив, що столиці необхідне друге СІЗО, зокрема через зростання злочинності в країні.

“Це насправді актуальне питання. Це дуже й дуже складна ситуація, і, за прогнозами правоохоронців, вона буде лише погіршуватися, бо в нас кримінальна ситуація погіршується. А щодо фінансів, платні камери швидко окупилися. Тому це прекрасний бізнес-проєкт”, – додав глава Мін’юсту.

Контекст

Перші платні камери з’явилися 8 травня 2020 року в СІЗО Києва. Вони за окрему плату надають поліпшені умови: велику площу, холодильник, телевізор і столові прилади. Тоді Малюська зазначав, що отримані за них гроші мають піти на ремонт старих приміщень.

З травня 2020 року платні камери почали пропонувати в Київському, Львівському, Чернігівському СІЗО, а також у СІЗО Запоріжжя, Запорізької області та Дніпра, у червні – у Харківському, Полтавському, Сумському та Старобільському СІЗО. У СІЗО Одеси дві платні камери з’явилися в серпні. У Київському СІЗО з травня 2021 року є камери зі стаціонарними телефонами та кнопкою виклику охорони.

Улітку 2020 року Малюська повідомив про нову послугу Мін’юсту – подарунковий сертифікат на перебування у платній камері СІЗО з покращеними умовами. Вартість сертифіката може коливатися від 1 тис. до 12 тис. грн. За перші години після запуску послуги було придбано щонайменше чотири такі сертифікати, які принесли 28 тис. грн.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *