Кабмін України змінив правила перевірки водіїв на стан сп’яніння

У разі позитивного результату експрес-тесту водій проходитиме лабораторне дослідження
Фото: depositphotos.com

Кабінет Міністрів України дозволив використовувати експрес-тести для перевірки водіїв на стан алко- і наркосп’яніння. Про це 14 червня повідомила пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

Відповідні зміни внесли до порядку здійснення перевірки водіїв на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, які знижують увагу і швидкість реакції, і проведення такого огляду.

“Зміни передбачають можливість використання під час проведення відповідного огляду в закладі охорони здоров’я тестів на вміст наркотичного засобу або психотропної речовини в організмі особи. При позитивному результаті тесту обов’язковим є підтвердження наявності наркотичних засобів або психотропних речовин лабораторним дослідженням”, – ідеться в повідомленні.

У МВС наголосили, що нові правила не потребуватимуть додаткових видатків із державного і місцевого бюджетів.

Контекст

Востаннє в Україні посилювали відповідальність за керуванням автомобілем у нетверезому стані 17 березня 2021 року. Мінімальне покарання для водіїв, які сідають за кермо у стані сп’яніння, – 17 тис. грн. За повторне порушення упродовж одного року його позбавлять прав на 10 років і оштрафують на 51 тис. грн. За третє таке порушення протягом року передбачено конфіскацію транспортного засобу.

24 травня 2024 року Кабмін вніс зміни до переліку психотропних речовин і прекурсорів у зв’язку з легалізацією медичного канабісу.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *