Як ветеранам безплатно отримати протези, спеціальне взуття та інші засоби реабілітації – інструкція від Українського ветеранського фонду

Військовослужбовцям необхідно додати до заяви копії довідок про обставини травми, виданих командиром військової частини
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

В Україні ветерани можуть отримати безплатні засоби реабілітації. Інструкцію, як це зробити, написав юрист Українського ветеранського фонду Міністерства у справах ветеранів Ярослав Хоменко для видання “ГОРДОН”. 

Юрист пояснив, що механізм безоплатного забезпечення ветеранів, військовослужбовців, осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та ще деяких категорій населення допоміжними засобами реабілітації визначає Порядок, затверджений постановою Кабміну №321 від 5 квітня 2012 року (із змінами, внесеними, зокрема, у 2022–2024 роках). 

До таких засобів належать: протезно-ортопедичні вироби, у тому числі ортопедичне взуття, спеціальні засоби для самообслуговування та догляду, допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому, засоби для пересування тощо.

Щоб отримати допоміжні засоби реабілітації, необхідно:

  • визначити медичні показання. Це роблять комісії – медико-соціальна експертна комісія (МСЕК), лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я (ЛКК) або військово-лікарська комісія (ВЛК), залежно від категорії особи;
  • отримати індивідуальну програму реабілітації на підставі висновків комісій;
  • подати заяву про забезпечення засобом реабілітації або виплату компенсації до органів соціального захисту населення, ЦНАПу або через електронний кабінет особи.

До заяви додаються документи, що посвідчують особу, рішення ВЛК чи висновок ЛКК (для учасників бойових дій), документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків та інші підтверджуючі документи.

Для військовослужбовців також необхідно подати копії довідок про обставини травми, виданих командиром військової частини, та інших документів, що підтверджують участь в АТО або в заходах із забезпечення національної безпеки та оборони, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

Фото: msp.gov.ua

Ветерани, які хочуть самостійно придбати засоби реабілітації відповідно до медичних показань, можуть отримати компенсацію у межах граничних цін, які затвердило Мінсоцполітики. Скористатися програмою компенсації можуть, зокрема, особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції та інших осіб та їх соціальний захист” та військовослужбовці.

Про те, як учасникам бойових дій отримати протези та інші допоміжні засоби реабілітації, писало також Міністерство соціальної політики.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *