Мета конкурсу – підкреслити значення миру як головної цінності суспільства й розкрити силу духу української молоді, зазначили організатори
Фото: akhmetovfoundation.org
Збір есе на Всеукраїнський конкурс “Подія, яка змінила все. Сила допомоги”, який організував музей “Голоси Мирних” Фонду Ріната Ахметова, завершено, повідомив сайт Фонду.
“Щиро дякуємо всім учням, студентам і викладачам, які поділилися своїми історіями, вклали в рядки справжні емоції й роздуми про силу допомоги. За два місяці до музею “Голоси Мирних” надійшли есе з різних куточків України – зокрема з прифронтових регіонів і від внутрішньо переміщених осіб із міст Донбасу”, – ідеться в дописі Фонду.
За повідомленням організаторів, до оцінювання робіт, котрі надійшли до музею, долучається експертне журі:
- Таіс Золотковська, письменниця й засновниця мистецької резиденції “Дім Автора” на острові Закінтос (Греція),
- Наталя Місюк, письменниця й авторка проєкту “Давай займемось текстом”.
Вони обиратимуть найталановитіші есе, які й стануть переможцями цьогорічного конкурсу. Результати оголосять 21 липня 2025 року на сайті музею “Голоси Мирних”.
Переможці Всеукраїнського конкурсу есе отримають нагороди:
- І місце: диплом переможця/переможниці, подарунок – планшет (два учасники);
- ІІ місце: диплом переможця/переможниці, подарунок – мобільний телефон (два учасники);
- ІІІ місце: диплом переможця/переможниці, подарунок – навушники і блютуз-колонка (два учасники);
“10 учасників із найкращими роботами серед фіналістів отримають заохочувальні призи – бездротові комп’ютерні миші”, – написали організатори конкурсу.
Троє авторів найкращих робіт серед учителів отримають електронні книжки. Найактивніший викладач, який сприяв організації процесу написання есе, отримає подарунок від організатора конкурсу. Для всіх учасників і фіналістів Всеукраїнського конкурсу есе передбачено дипломи в електронному форматі, зазначили організатори.
Контекст
Організаторами Всеукраїнського конкурсу є благодійна організація “Фонд Ріната Ахметова” за підтримки державної наукової установи “Інститут модернізації змісту освіти” й Міністерства освіти і науки України.
Найкращі роботи стануть частиною музею “Голоси Мирних” Фонду Ріната Ахметова, який є найбільшим у світі архівом історій про війну в Україні. Станом на сьогодні архів музею налічує понад 130 тис. історій.
Джерело: gordonua.com