Е-бронювання в “Дії” запустять за кілька тижнів – Федоров

Федоров розповів, коли в “Дії” з’явиться е-бронювання
Фото: FEDOROV / Telegram

Послуга електронного бронювання на порталі “Дія” з’явиться вже за кілька тижнів. Про це повідомив віцепрем’єр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на Powerup Ukraine Сonference у Києві 18 червня, його цитує “Інтерфакс-Україна”.

“Ви знаєте, як ми за нього [функціонал е-бронювання] боролися, щоб він був автоматичний”, – сказав Федоров.

За його словами, під час повномасштабної війни було важко знайти баланс, але це було виконано.

Віцепрем’єр уточнив, що послугу запустять через “Дію” в розділі для бізнесу.

Контекст

У березні 2024 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Кабмін напрацьовує “справедливіший” підхід до бронювання військовозобов’язаних з урахуванням рівня заробітної плати, податкового навантаження і впливу на економіку.

Розроблення “справедливого механізму” бронювання працівників підприємств, які підпадають під військовий призов, анонсував і президент Володимир Зеленський.

У Кабінеті Міністрів України розробляли ідею бронювати від мобілізації українців, які сплачують у бюджет у вигляді податків не менше ніж 6 тис. грн на місяць, повідомляв заступник міністра цифрової трансформації з розвитку ІТ Олександр Борняков.

За даними “Української правди”, Офіс президента України й ініціативна група у Верховній Раді по-різному бачать критерії для економічного бронювання від мобілізації: “Або це податки із зарплати в щонайменше 30–35 тис. грн, або 20 тис. грн доплати за працівника щомісяця”.

8 травня Арахамія заявив, що зараз розглядають дві моделі економічного бронювання. “Одна модель – [відштовхуватися] від мінімальної зарплати, яка має сплачуватися, щоб податки із цієї зарплати [становили] 35 тис. грн, вистачало на мінімальну зарплату, на утримання бійця. А інша модель – коли у вас є квота, безвідносно до якої ви від індустрії працюєте”, – сказав Арахамія. Він вважає, що в дискусіях з’явиться “якась модель, яка викличе найменше обурення”.

30 травня джерело “РБК-Україна” в Офісі президента заявило, що в ОП відмовилися від ідеї економічного бронювання. “Генштаб побоюється, що економічне бронювання не розв’яже проблеми з нестачею кадрів, буде сприйнято як офіційний відкуп від мобілізації й лише спричинить негативну реакцію в армії”, – написало видання.

10 червня член комітету ВР із питань національної безпеки, оборони й розвідки, народний депутат від “Слуги народу” Федір Веніславський заявив в інтерв’ю “РБК-Україна”, що Верховна Рада все-таки не відмовилася від ідеї ввести економічне бронювання від військової служби. Він додав, що ідей, як остаточно розв’язати це питання, у Ради зараз немає.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *