Двох дівчаток і трьох хлопчиків вдалося вивезти з тимчасово окупованих територій – Прокудін

Кулеба пише, що його організації вдалося повернути з Росії й ТОТ в Україну 251 дитину
Фото: ЕРА (архів)

Із тимчасово окупованої російськими загарбниками території Херсонської області вивезли п’ятьох українських дітей. Про це 29 лютого повідомив у Telegram начальник обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

“Повертаємо дітей на вільні українські землі. Ще двоє дівчаток і троє хлопчиків вдалося вивезти з тимчасово окупованих територій. Серед них – одна дитина-сирота. Вік дітей – від чотирьох до 16 років. Зараз дорослі та малі в безпечному місці”, – написав він.

Прокудін зазначив, що з вивезеними вже працюють лікарі і психологи.

“Дякую організації Save Ukraine за цю важливу роботу. Від початку року вже вдалося повернути 25 дітей із Херсонщини. Працюємо далі, щоб усі малюки були в безпеці”, – підкреслив начальник обладміністрації.

Колишній уповноважений президента України з прав дитини, а зараз гендиректор Save Ukraine Микола Кулеба уточнив, що організація допомогла вивезти з окупованих територій шістьох українських дітей і їхні родини, зокрема, 17-річного підлітка з бабусею та племінниками і бібліотекарку Тамару Олександрівну з донькою й чотирирічним онуком.

“У свої 17 Ангеліна вже добре знає, що війна – це страх і біль. Стільки разів в окупації вона бачила дуже низько російські літаки й ракети, які летіли бомбити її земляків. Коли починалися бомбардування, дівчина сиділа під столом і молилася до Бога, щоб нічого поганого не сталося. У своєму юному віці, коли мала б мріяти про нові життєві можливості, мріє лише про одне – щоб російські війська вийшли з України”, – написав Кулеба.

Він підкреслив, що станом на сьогодні Save Ukraine вдалося повернути з Росії й тимчасово окупованих територій України 251 дитину.

Контекст

За даними державного порталу “Діти війни”, офіційно Україна змогла підтвердити депортацію 19 546 дітей, повернути вдалося лише 388. Російська влада заявляла про вивезення понад 700 тис. дітей.

Дитяча омбудсменка України Дар’я Герасимчук говорила, що, оскільки частина території України зараз в окупації і влада не має туди доступу, може йтися про кілька сотень тисяч викрадених дітей.

7 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента країни-агресора РФ Володимира Путіна й омбудсменки РФ із прав дітей Марії Львової-Бєлової за незаконну депортацію українських дітей.

У квітні Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, де депортацію українських дітей названо геноцидом.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *