“Добре знає фронт”. Зеленський оголосив переможця опитування щодо начальника Академії Сухопутних військ

Зеленський уже зустрівся з Качуром
Фото: Zelenskiy / Official / Telegram

У зверненні за підсумками 19 січня президент України Володимир Зеленський оголосив результати опитування, хто має бути очільником Національної академії Сухопутних військ (НАСВ) імені гетьмана Петра Сагайдачного. Стенограму опублікувала пресслужба глави держави.

“У застосунку “Армія+” завершилося опитування щодо нового керівника Національної академії Сухопутних військ імені Сагайдачного. Важливо, що це рішення ухвалюється разом із нашими військовими. Головком і командувач Сухопутних військ запропонували п’ять кандидатів – це бригадні генерали Сергій Баранов і Михайло Сидоренко, це полковники Євген Ласійчук, Олександр Бакулін та Роман Качур. Найбільше голосів набрав саме полковник Роман Качур”, – сказав Зеленський.

За словами президента України, Качур “добре знає фронт”, бо командував 55-ю окремою артилерійською бригадою ЗСУ.

“Я говорив із полковником Качуром – він має бачення того, що змінити у військовій освіті й конкретно в Національній академії Сухопутних військ. Доручив йому представити суспільству, що зміниться в академії, провести аудит в академії – повноцінний аудит: і того, як фінансується, і того, як навчаються курсанти, і того, хто працює в академії”, – розповів Зеленський.

Він наголосив, що вже доручив міністру оборони України Рустему Умєрову призначити Качура на посаду начальника академії.

“Нам потрібна максимально якісна підготовка наших воїнів, наших офіцерів, і підготовка на основі досвіду цієї війни, на основі героїзму українських хлопців на фронті. Українській армії потрібні лідери тактичної ланки – сильні сержанти, сильні лейтенанти”, – вважає Зеленський.

Президент України анонсував інші опитування за допомогою “цифрових інструментів” щодо “державних рішень”.

Опитування в “Армії+” щодо нового очільника академії Зеленський анонсував 13 січня. Того самого дня Умєров оголосив, що опитування почалося.

19 січня Зеленський повідомив, що вже зустрівся з Качуром.

Контекст

Попереднього начальника НАСВ генерал-лейтенанта Павла Ткачука (очолював академію із 2002 року) звільнили з посади у грудні 2024 року після аудиту Міноборони щодо діяльності академії і численних порушень.

2016 року журналісти “Слідство.Інфо” писали, що Ткачук має чотири квартири, три будинки, яких він не задекларував, а також джипи. За результатами цього журналістського матеріалу НАБУ розпочало розслідування, проте, як повідомляло Zaxid.net, Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила провадження щодо Ткачука, вважаючи недоведеним той факт, що він приховував нерухомість навмисне. Утім згодом Апеляційний суд Києва визнав закриття провадження незаконним.

Заступниця голови тимчасової слідчої комісії, позафракційна народна депутатка Юлія Яцик 21 березня 2024 року у Facebook розповіла про колективну скаргу від курсантів НАСВ. У ній ішлося про цькування, приниження і булінг курсантів, відсутність потрібних ліків у медпункті, неякісні харчові продукти, “ротну касу”.

У травні 21-річний курсант академії Олександр Попович заявив, що його відрахували з НАСВ через активну позицію. Він скаржився, зокрема, на порядки в навчальному закладі. Оскільки на скарги керівництво академії нібито не реагувало, у січні курсанти звернулися до Верховної Ради й Умєрова.

Після конфлікту з керівництвом і подальшого відрахування, як повідомив Попович у Facebook, його як мобілізованого перевели в бойову бригаду, командиром якої є “офіцер, який принижував курсантів в академії”.

Народні депутати згодом також робили заяви про порушення в навчальному закладі: про цькування, погане харчування, непрозоре або нецільове розпорядження гуманітарною допомогою тощо. Керівництво академії від закидів відхрещувалося, пояснюючи це “дискредитаційною кампанією”.

7 серпня видання Zaxid.net написало, що НАСВ не надала Верховній Раді звітів про 138 млн грн благодійної допомоги. Зокрема, правоохоронці встановлювали, де зараз 18 автобусів і 21 автомобіль, які передали академії, серед яких позашляховики Mitsubishi Pajero, Land Rover Freelander, BMW Х5 і Volkswagen Touareg.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *