Для українців у Євросоюзі продовжать статус тимчасового захисту – Стефанішина

Стефанішина підкреслила, що безпекові умови не дають змоги відмовити українцям у тимчасовому захисті
Фото: ЕРА

Україна і Європейська комісія домовилися про продовження тимчасового захисту для українців у Європейському союзі. Про це 9 травня на Міжнародному саміті міст і регіонів заявила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, повідомляє “Укрінформ”.

“Я перебуваю в постійному діалозі з комісаром ЄС із питань міграції та внутрішніх справ [Ільвою Йоганссон] із самого 24 лютого 2022 року, кожні три місяці оцінюємо ситуацію. Ми неодноразово обговорювали з нею питання повернення українців, продовження рішення про тимчасовий захист. Я вчора мала з нею розмову. Ми прийняли рішення, що статус тимчасового захисту буде продовжений”, – сказала вона.

Стефанішина підкреслила, що зараз “безпекові умови не дозволяють прийняти будь-яке інше рішення”.

Віцепрем’єр-міністерка зазначила, що Україна має домовленість із Європейською комісією щодо перегляду статусу тимчасового захисту, “щойно безпекова ситуація зміниться”, для плавності процесу повернення українців, “але зараз умов для такого рішення немає”.

“Питання мобілізації, реєстру військовозобов’язаних і статусу тимчасового захисту не пов’язані між собою. Ми зафіксували це вчора на перемовинах з Ільвою Йоганссон. Є наш внутрішній процес, нам треба забезпечити облік військовозобов’язаних. Це здійснюється через низку дипломатичних кроків по лінії дипломатичної, консульської роботи”, – наголосила Стефанішина.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *