Дельфінарій “Немо” може мати зв’язки з Росією – розслідування

Мережа дельфінаріїв “Немо”, ймовірно, має зв’язки з росіянами, заявили розслідувачі
Фото: Одеський дельфінарій NEMO / Facebook

Одеський дельфінарій “Немо”, який звинувачували у жорстокому ставленні до тварин, може бути пов’язаний із Росією. Про це йдеться у розслідуванні журналістів UAnimals Media та OSINT-агентства Molfar, опублікованому 10 червня.

За даними розслідування, філії мережі дельфінаріїв працюють не лише у країні-агресорі РФ, а й на території тимчасово окупованого Криму. 

Перший дельфінарій “Немо” відкрили 2005 року.  Тоді цим займалися працівники приватного підприємства “Біологічна станція”. Згодом у проєкт вклало кошти товариство з обмеженою відповідальністю “Нерум”, яке орендувало у “Біологічної станції” землю для будівництва дельфінарію, чотирьох дельфінів і трьох морських котиків. У 2008 році строк оренди сплив, і в “Неруму” залишився борг у сумі приблизно 5 млн грн. 

“Усі власники компанії “Нерум” (або ж їхні тезки й однопрізвищники) також є засновниками російського товариства з обмеженою відповідальністю “Экологический центр”, – ідеться у публікації. Компанія, розташована в російській Анапі, і далі працює і сплачує податки в російський бюджет. У 2022 році вони становили 500 тис. руб., або $5,5 тис., заявили розслідувачі.

Однією зі співвласниць мережі дельфінаріїв є Раїса Кісловська, мати ексдепутата міської ради Одеси Андрія Кісловського від Комуністичної партії України. За даними розслідування, він має тимчасову адресу проживання в Росії, а також, згідно з російськими базами даних, має там пенсію.

У межах франшизи “Немо” має дельфінарії-філії в низці російських міст: Анапі, Нижньому Новгороді, Джубзі, станиці Голубицькій, Вітязєвому, ідеться у розслідуванні. Окрім цього, дельфінарій “Немо” пов’язаний з іншими російськими компаніями, зокрема, “Чудное море”. Із 2011-го до 2013 року ця російська компанія, за даними журналістів, мала партнерські відносини з товариством “Нерум” і отримувала морських тварин за дорученням ТОВ “Экологический центр”. Підприємства, імовірно, зберігали зв’язки й після окупації Росією Криму та вторгнення у Донецьку й Луганську області у 2014 році, йдеться у публікації.

Власник ТОВ “Чудное море” через довірену особу – депутат від партії “Единая Россия” Сергій Зірінов, підозрюваний у вбивствах і створенні банди, заявили розслідувачі. У 2017 році його позбавили волі на 21 рік.

У 2014 році “Нерум” спільно з Тетяною Рябчіковою заснували  в тимчасово окупованому Криму товариство з обмеженою відповідальністю “Дельфинарий “Немо”. Автори розслідування припускають, що через цю компанію українські власники мережі й далі керували кримськими дельфінаріями в окупації, а саме в Алушті та Феодосії.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *