Через вторгнення Росії з України вивезли 196 дитячих будинків – Національна соціальна сервісна служба

Луцик зазначив, що дитячі будинки перевіряють і за кордоном
Фото: Національна соціальна сервісна служба України / Facebook

Після початку повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року з України евакуювали майже 200 дитячих закладів інтернатного типу. Про це в опублікованому 4 березня інтерв’ю “Радіо Свобода” повідомив голова Національної соціальної сервісної служби (НССС) України Василь Луцик.

“Ми переміщували їх як у межах України, так і за кордон. Якщо брати ситуацію на сьогодні, то у нас 94 заклади в межах України було переміщено і, відповідно, 196 – за межі України. У принципі, ми знаємо про них усе. Тобто ми ведемо моніторинг, фактично щотижневий, щомісячний. Ми знаємо всі заклади, в яких вони країнах”, – сказав він.

За словами глави НССС, найбільше дітей з України у Польщі (майже 2 тис.), Німеччині (до 1 тис.) і Туреччині (300).

“Спільно з Мінсоцполітики ми проводимо виїзні моніторинги умов перебування наших дітей за кордоном. І за результатом цього моніторингу ухвалюємо рішення або про переміщення в іншу країну, або про покращення умов, які потрібні саме в цій країні. Ну, і також ми звертаємо увагу на те, щоб діти мали доступ до української освіти, і на збереження своєї ідентичності”, – підкреслив Луцик.

Він пояснив, що це стосується дітей віком до шести років, які ще не ходять до школи, – “щоб вони могли комунікувати з вихователем українською мовою і взагалі перебувати в українському середовищі”.

“У нас майже всі діти із закладами перемістилися із супроводженням з України. Тобто це вихователі, які якраз і є педагогами, тому забезпечується українськомовне оточення. Не в усіх країнах у нас достатня кількість вихователів, тому ми просимо наших міжнародних партнерів додатково наймати українців. І крім того, це буде додаткова робота для тих наших українців, які за кордоном”, – зазначив Луцик.

Контекст

Станом на 31 грудня 2023 року статус тимчасового захисту мало в Європейському союзі 4,31 млн громадян, які покинули Україну після повномасштабного російського вторгнення. Найбільше їх у Німеччині (1,25 млн) і Польщі (955 тис.), зазначав Євростат 8 лютого 2024 року.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *