Без перегляду price cap уже в серпні в енергосистемі можуть бути проблеми – військовий Сазонов

Для споживача це непомітно, але система працює на останньому подиху, написав Сазонов
Фото: Sazonov / Official / Telegram

Через цінові обмеження на ринку електроенергії Україна ризикує втратити можливості імпортувати електроенергію у вечірні години, коли навантаження на систему є найбільшим. Про це заявив у Telegram військовослужбовець та політолог Кирило Сазонов.

“У нас практично зупинився імпорт електроенергії у вечірні піки. Все це загрожує серйозними проблемами – аж до відключень із 19:00 до 22:00″, – написав Сазонов.

Причиною він назвав граничні ціни (price cap), що діють на ринку протягом усього дня, унеможливлюють імпорт і змушують енергосистему працювати на межі.

“Причина – ціна в Україні не покриває вартість імпорту. Увечері, як і весь день, діє адміністративне обмеження ціни – так званий price cap”, – зазначає Сазонов.

На його думку, без послаблення цінових обмежень або їх скасування на енергетичну систему чекають проблеми з електропостачанням найближчим часом.

“Для споживача це зовні непомітно, але система працює на останньому подиху і без імпорту обійтися не може. Багато зруйновано і далеко не все ще відновлено”, – підкреслив військовий.

На переконання Сазонова, скасування price cap не призведе до зростання тарифів для кінцевих споживачів.

“Зараз у ЗМІ – тонна джинси про те, що це нібито призведе до зростання тарифів. Усе це нісенітниця. Влада чітко зафіксувала: тарифи на електроенергію залишаються незмінними. Не відчує цього й бізнес”, – написав він.

За його словами, нерішучість у питанні перегляду цінових обмежень веде до глибшої кризи.

“Якщо рішення про скасування чи хоча б пом’якшення цінових обмежень не буде ухвалене, в серпні на нас чекають серйозні проблеми”, – заявив Сазонов.

Контекст

Європейська бізнес-асоціація у липні заявила, що встановлення граничних цін на електроенергію на рівні з європейськими – критично важливо для інтеграції українського енергоринку до ЄС.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *