Бейонсе стала рекордсменкою “Греммі”
Фото: ЕРА
У Лос-Анджелесі (США) в ніч на 3 лютого відбулася 67-ма церемонія нагородження музичної премії “Греммі”. Повний список лауреатів у всіх 94 категоріях опублікували на сайті Американської академії мистецтва й науки звукозапису.
Інтернет-видання “ГОРДОН” розповідає про тріумфаторів і дебютантів премії.
Американська співачка Бейонсе вперше перемогла в головній номінації “Альбом року” з альбомом Cowboy Carter, а піснею року стала композиція Not Like Us американського репера Кендріка Ламара. Артист став тріумфатором премії, здобувши загалом п’ять статуеток. Він також переміг у номінаціях “Запис року”, “Найкраща реп-пісня”, “Найкраще музичне відео” й “Найкраще реп-виконання”.
Бейонсе також перемогла ще у двох в номінаціях – “Найкраще кантрі-виконання в дуеті/групі” за пісню з американською співачкою Майлі Сайрус і “Найкраща кантрі-пісня”. Тепер у співачки 35 нагород, що є рекордом серед лауреатів премії. Окрім того, як зазначає Express US, Бейонсе стала першою темношкірою жінкою, чий альбом став переможцем у номінації “Альбом року”, – попри рекордну кількість нагород, співачка ніколи не перемагала в цій категорії. Видання зазначає, що артистка не приховувала, що була шокована цим.
Переглянути цей допис в Instagram
Також “Греммі” вручили британським гуртам The Rolling Stones і The Beatles за пісню британського співака Джона Леннона Now and Then, яку записали за допомогою штучного інтелекту.
Уперше лауреаткою премії стала американська співачка Сабріна Карпентер. Їй вручили премію в номінації “Найкраще сольне попвиконання” за хіт Espresso, а також нагороду в номінації “Найкращий вокальний попальбом” за альбом Short n’ Sweet.
Американська співачка Чаппелл Роан здобула свою першу нагороду в номінації “Найкращий новий артист”.
Переглянути цей допис в Instagram
Лауреатами премії також стали:
- “Найкращий рок-альбом”: The Rolling Stones – Hackney Diamonds;
- “Найкращий R&B альбом”: Кріс Браун – “11:11 (Deluxe)”;
- “Найкраща реп-пісня”: Кендрік Ламар – Not Like Us;
- “Найкращий реп-альбом”: Doechii – Alligator Bites Never Heal;
- “Найкраща музика, написана для кіно/телебачення”: Ганс Циммер – “Дюна: Частина друга”.
Американська співачка Біллі Айліш, яка претендувала на сім нагород, не перемогла в жодній номінації. Також жодної нагороди не здобула її колега Тейлор Свіфт, яка мала шість номінацій.
Контекст
“Греммі” вважають найпрестижнішою музичною нагородою у світі. Премію заснувала Американська асоціація звукозаписних компаній 1958 року.
Джерело: gordonua.com