У столиці дві третини укриттів придатні для використання. Про це свідчать підсумки позапланової перевірки стану укриттів, яку провели працівники ДСНС, поліції, міських і районних служб. Такі дані оприлюднив на брифінгу заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, повідомляє сайт КМДА.
“Станом на ранок 9 червня міські та районні служби спільно з представниками поліції та Державної служби України з надзвичайних ситуацій проінспектували 4,2 тис. укриттів і сховищ із наявних 4,6 тис. За оперативними даними, придатними для укриття під час повітряної тривоги є майже 2,9 тис., – тобто дві третини укриттів і сховищ. Іще 736 – можуть бути укриттями за умови належного облаштування, 578 – не відповідають нормативним вимогам до приміщень, де можуть бути облаштовані укриття”, – ідеться в повідомленні.
Пантелеєв підкреслив, що міська влада продовжує роботу щодо вдосконалення системи сховищ.
“Попри низку інформаційних і політичних маніпуляцій місто продовжує роботу для того, щоб покращити стан існуючих укриттів і сховищ, а також планує облаштувати (встановити) нові. Ми також проводимо додаткову інвентаризацію приміщень, враховуючи загрозу атак балістичними ракетами”, – заявив він.
За словами Пантелеєва, під час перевірки за кожною адресою формують висновок про стан і придатність укриття, незалежно від форми власності й балансоутримувача. Також фіксують оперативність відкриття доступу до укриттів. За даними перевірки, вільний доступ забезпечено до 1986 об’єктів. Протягом п’яти хвилин доступ можна забезпечити до 932 об’єктів. Замкненими виявилося 25 приміщень.
У КМДА нагадали, що протягом 2022–2023 років у Києві провели понад 9 тис. інспекційних виїздів, за підсумками яких районним адміністраціям давали доручення задля оперативного усунення недоліків. Із початку широкомасштабного вторгнення з київського бюджету районам як відповідальним розпорядникам коштів виділили понад 1,2 млрд грн на ремонтні роботи у спорудах цивільного захисту.
Мер Києва Віталій Кличко повідомляв, що на сесії Київради 8 червня ухвалили рішення про можливість вилучення приміщень з укриттями у приватних власників у разі недопуску жителів або через неналежний стан. Київрада звернулася до парламенту про законодавче введення кримінальної відповідальності власників приватних приміщень за недопуск людей в укриття під час повітряної тривоги.
фотогалерея (1 з 2)
Інфографіка: kyivcity.gov.ua
Інфографіка: kyivcity.gov.ua
Джерело: gordonua.com