Після перевірки закритих для киян укриттів не буде, усі проблемні укриття оперативно виявлятимуть і надаватимуть до них доступ. Про це 23 травня заявив перший заступник начальника Київської міської військової адміністрації генерал-майор Володимир Кидонь, його цитує пресслужба КМВА.
Кидонь відвідав одне з укриттів у Святошинському районі, щодо якого від місцевих жителів надійшло чимало скарг. Місцеві скаржилися, що мало того, що укриття було закрите під час тривоги, так ще й балансоутримувач самовільно викинув з нього речі людей, які вони там залишали.
За словами Кидоня, закриті укриття – це не системна проблема Києва, а точкові питання.
“На засіданні ради оборони начальник КМВА, генерал-полковник Сергій Попко визначив завдання структурним підрозділам щодо виявлення зачинених укриттів та забезпечення до них безперешкодного доступу”, – додав він.
Окрім того, з 23-го до 25 травня у межах військових навчань за участю підрозділів угруповання сил і засобів оборони Києва відбувається перевірка столичних укриттів. Національна поліція вже перевірила 34 проблемні укриття й виявила:
- чотири об’єкти, які не функціонують;
- п’ять об’єктів, котрі не обліковують як укриття;
- два об’єкти, яких фактично немає.
Інші укриття функціонують у штатному режимі.
Кидонь нагадав алгоритм дій у разі виявлення під час тривоги закритого укриття: зателефонувати на 101 або 1551, тоді рятувальники приїжджатимуть й відкриватимуть укриття власноруч.
Контекст:
У КМВА нагадали, що станом на 1 січня фонд захисних споруд цивільного захисту збільшили на 398 укриттів. Тобто на сьогодні у Києві сплановано використання 4014 укриттів (3393 – цокольні й підвальні приміщення; 364 – підземні автопаркінги; 211 – підземні переходи; 46 – підземні приміщення метрополітену).
Ольга БЕРЕЗЮК
журналістка
Джерело: gordonua.com