У “Київводоканалі” озвучили найгірший сценарій для киян через забруднення Десни

Представник “Київводоканалу” розповів, до чого може призвести подальше забруднення води в Десні
Фото: depositphotos.com

Через забруднення річки Десна Київ може перейти на альтернативні джерела водопостачання. Про це розповів заступник директора ПрАТ “Київводоканал” Володимир Костюк в ефірі “Еспресо” 10 вересня.

Він нагадав, що Десна залишається основним джерелом водопостачання для очисних споруд Деснянських водопровідних станцій і становить 70% підготовленої питної води для жителів Києва. “Альтернативи такому водозабору сьогодні немає. Його втрата призведе до серйозних наслідків і розбалансування системи водопостачання столиці”, – пояснив Костюк.

Він зазначив, що забруднення Десни триває, у “Київводоканалі” стежать і аналізують показники лабораторних досліджень багатьох організацій, які опікуються цим питанням.

“На жаль, розбавлення цього забруднення так, як моделювали, не відбувається. Зараз забруднена вода спустилася нижче Чернігова. Змоделювати, яка вода прийде на водозабір через чотири-п’ять днів, неможливо. Утім, ми очікуємо найгірших результатів. Якщо такі результати підтверджуються й наша чинна технологія не здатна буде очистити воду, то можливий сценарій відмови від цього джерела водопостачання й перехід на інші джерела. Зокрема – Дніпровську станцію і артезіанські джерела. Утім, ця альтернативна система не зможе на 100% забезпечити водопостачанням усе місто Київ”, – сказав він.

У “Київводоканалі” опублікували роз’яснення щодо погіршення якості води в Десні й того, як це може вплинути на водопостачання Києва. Там запевнили, що ситуація є контрольованою. Якість води, котру подають у домівки киян, відповідає всім установленим нормам, жодної загрози для споживачів немає, ідеться в повідомленні.

“Хочемо підкреслити, що представник “Київводоканалу” в ефірі телеканала “Еспресо” озвучив найбільш песимістичний сценарій розвитку подій, вірогідність якого наразі низька. Разом із тим “Київводоканал” готовий до можливих викликів і завчасно вживає всіх заходів, щоб кияни продовжували отримувати якісне водопостачання”, – зазначили в компанії.

У разі погіршення показників якості води в Десні буде впроваджено технологію посиленого очищення з використанням пилоподібного активованого вугілля, який ефективно усуває органічні забруднення і неприємні запахи, вказано в повідомленні. 

Контекст

Держагентство меліорації та рибного господарства України повідомляло 27 серпня, що в річці Сейм, яка тече з РФ, зафіксували значне перевищення концентрації забруднювальних речовин – амонію і завислих речовин. У зв’язку із чим у населених пунктах заборонили купання, риболовлю, а також використання води із Сейму для технічних потреб.

31 серпня в Мінекології поінформували, що в Сумській і Чернігівській областях із річки Десна зібрали 18 тонн загиблої риби.

5 вересня в Мінекології повідомили, що забруднювальні речовини в Десні дійшли до Чернігова, проте загрози питному водопостачанню немає.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *