Найновішу електронну систему доступу до укриттів уже завершили тестувати й готують до введення в експлуатацію. Про це повідомляє 27 червня Київська міська військова адміністрація в Telegram.
Перший дослідний пристрій установлено в одній зі споруд цивільного захисту в Дарницькому районі столиці, ідеться в повідомленні.
Ця система має чотири незалежні варіанти відчинення дверей в укриття: автоматично, коли в місті оголошують повітряну тривогу; дистанційно диспетчером через зв’язок переговорного пристрою; фізичним ключем; через пін-код, який можна генерувати в чат-боті Telegram “Бомбосховища Києва”.
Усі чотири варіанти працюють незалежно один від одного й забезпечують безперешкодний доступ у будь-яких умовах, зазначили у КМВА.
“Навіть якщо вимкнеться постачання електрики, система резервно живиться своїм власним акумулятором. Вихід із закритого укриття безконтактний – достатньо піднести руку до сенсорної кнопки. Диспетчер має змогу не лише відчиняти двері і тримати голосовий зв’язок із відвідувачами укриття, а ще й контролювати справність системи. І в разі виникнення несправностей чи технічних проблем диспетчер може оперативно викликати технічну підтримку для відновлення роботи обладнання”, – пояснили в адміністрації.
Глава КМВА Сергій Попко заявив, що виготовлення й установлення такої системи потребує певного часу й фінансування, але після запуску в роботу першої системи влада поступово обладнуватиме такими пристроями інші укриття у столиці.
Контекст:
В Україні почали масово перевіряти укриття після того, як у ніч проти 1 червня 2023 року внаслідок ракетної атаки біля поліклініки в Деснянському районі Києва загинуло троє людей (серед них дев’ятирічна дівчинка), які прийшли в укриття, але не змогли в нього потрапити.
Поліція почала розслідування через зачинене укриття. Затримали охоронця поліклініки і трьох посадовців поліклініки й райдержадміністрації. 2 червня їх повідомили про підозру: чиновників – у службовій недбалості, яка призвела до тяжких наслідків, охоронця – у залишенні в небезпеці, що призвело до смерті. Пізніше про підозру у службовій недбалості повідомили також чиновника КМДА.
3 червня в Києві створили комісію з ревізії бомбосховищ. 12 червня у КМДА повідомили, що в Києві придатними до використання визнано 65% укриттів. Ще 21% можуть бути такими за умови належного облаштування. Це остаточні результати 10-денної перевірки всіх столичних укриттів комісією у складі представників ДСНС, поліції, міських і районних служб.
Президент України Володимир Зеленський 23 червня заявив, що проблеми з укриттями є по всій країні, і “особливо цинічна й ганебна ситуація в тих містах, які мають значний фінансовий ресурс”. Президент заявив, що будуть кадрові рішення.
Марія НІКОЛАЄНКО
журналістка
Джерело: gordonua.com