Суд зобов’язав УПЦ МП знести незаконно збудований храм біля залишків Десятинної церкви у Києві

Суд 15 лютого зобов’язав звільнити ділянку Національного музею історії України від незаконно збудованого храму Української православної церкви Московського патріархату. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в Telegram.

Суд задовольнив позов музею. Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню, порушуючи вимоги п. “а” ч. 1 ст. 91 Земельного кодексу, зазначив Ткаченко.

“Храм-кіоск знаходиться у буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво, а також порушує ансамбль історичного археологічного комплексу “Десятинна церква”, – написав міністр.

Суд також зобов’язав УПЦ компенсувати музею судовий збір на суму понад 4 тис. грн і приблизно 30 тис. грн, витрачених на проведення експертизи, повідомляють “Ґрати”.

Суд встановив, що земельна ділянка з відповідним кадастровим номером належить державі на правах власності й була передана музею, пише видання. Документів, які підтверджують надання дозволів на будівництво і на введення в експлуатацію каплиці, немає. У зв’язку із цим суд дійшов висновку, що будівля є самовільною будовою.

Контекст:

Каплиця УПЦ МП розташована у буферній зоні біля фундаменту Десятинної церкви, яка наразі під охороною ЮНЕСКО, повідомляє hromadske.

1998 року київське землеуправління передало земельну ділянку у постійне користування Національному музею історії України. Проте у 2004 році голова музею на той момент Сергій Чайковський надав релігійній громаді УПЦ (МП) дозвіл на будівництво каплиці на цьому майданчику за адресою вулиця Володимирська, 2, пише “Фокус”.

У 2006 році церква встановила на землі тимчасовий намет, пізніше намет переробили на дерев’яну каплицю, не діставши на це дозвільних документів. У 2012 році релігійна громада звернулася до суду і той визнав право власності на будівлю, але не на землю.

Шевченківський районний суд Києва 15 лютого 2012 року надав у постійне користування Національному музею історії України ділянку землі на вулиці Володимирській у Києві, де розташовано храм.

У 2018 році архітектори Олександр Горбань і Олексій Шемотюк на знак протесту проти самозахоплення УПЦ МП землі біля розкопок Десятинної церкви намагалися підпалити Володимиро-Ольгинський храм УПЦ МП.

Суд за позовом від Національного музею історії України про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою через знесення самовільного об’єкта тривав з 2020 року, зазначив Ткаченко.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *