Органи прокуратури Києва упродовж 2022–2023 років подали до судів 28 позовів про зобов’язання привести укриття в задовільний стан. Про це 2 липня повідомила пресслужба міської прокуратури.
Під час перевірок стану укриттів, які проводили із залученням працівників ДСНС України, встановили, що значна кількість укриттів у різних районах міста Києва не готова повноцінно виконувати свої функції, зазначила прокуратура. Деякі з них були в аварійному стані й не могли стати укриттям для людей, ідеться в повідомленні.
“Задля забезпечення захисту життя й здоров’я мешканців столиці під час збройної агресії з боку РФ органи прокуратури столиці упродовж 2022–2023 років пред’явили до судів 28 позовів про зобов’язання балансоутримувачів і власників привести захисні цивільні споруди загальною площею близько 11,5 тис. м² і місткістю для 11 656 осіб у стан готовності до використання за призначенням”, – повідомили в міській прокуратурі.
Після позовів прокуратури лише п’ять укриттів привели в належний стан, зазначили правоохоронці.
Окрім того, керівник Київської міської прокуратури Олег Кіпер звертався до київського міського голови Віталія Кличка з пропозицією виділити кошти для приведення у належний стан об’єктів цивільного захисту, додали у пресслужбі.
Фото: Київська міська прокуратура / Telegram
Кличко, своєю чергою, повідомив у Telegram, що 2022 року на укриття з міського бюджету виділили 320 млн грн, цьогоріч – понад 900 млн грн. Він наголосив, що цими грошима розпоряджаються районні державні адміністрації, а відповідають за реалізацію – голови районів.
Контекст:
У ніч на 1 червня російські окупанти обстріляли Київ балістичними ракетами “Іскандер-М” і крилатими “Іскандер-К”. Усі 10 ракет ППО збила, повідомили у Повітряних силах ЗСУ.
Уламки ракет впали у кількох районах Києва, зокрема біля поліклініки у Деснянському районі. Внаслідок атаки, за останніми даними, у різних районах міста поранення дістали 16 осіб. Біля поліклініки загинуло троє людей (серед них дев’ятирічна дівчинка), які прийшли в укриття.
Чоловік однієї із загиблих розповів, що уламки впали в той час, коли він шукав охоронця поліклініки, щоб той відкрив бомбосховище. Водночас у Деснянській райдержадміністрації стверджують, що центральний вхід у поліклініку, де розташоване укриття, був відкритий і туди сховалися деякі люди.
Поліція розпочала розслідування через закрите укриття. Затримали охоронця поліклініки і трьох посадовців.
Кличко звернувся до Кабінету Міністрів і запропонував усунути від виконання обов’язків голову Деснянської районної адміністрації Дмитра Ратнікова. Мер заявив, що відповідальність за роботу укриттів несуть керівники установ, де розташовані ці укриття, а також глави районів.
Президент України Володимир Зеленський на запитання журналістів про те, хто відповідатиме за трагедію, відповів: “Може бути нокаут”. У такій відповіді ЗМІ та експерти побачили натяк Кличка, який до політичної кар’єри був боксером.
Джерело: gordonua.com