Причина деформації тунелю між станціями “Деміївська” і “Либідська” – неякісне проєктування й будівництво – експертиза

Експертне дослідження триває
Фото: kyivcity.gov.ua

Причиною деформації тунелю між станціями метро “Деміївська” і “Либідська” в Києві є неякісні проєктні рішення й будівельно-монтажні роботи зі спорудження тунелю на цій ділянці. Такими є попередні висновки, які зробили експерти Науково-дослідної судово-експертної установи. Про це повідомив директор департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор, пише офіційний портал Києва.

“Отримано перші попередні висновки експертного дослідження від профільної наукової установи щодо причин деформації тунелю, що призвело до зупинки руху поїздів між станціями метро “Деміївська” – “Либідська”. У своєму висновку науковці зазначили, що причиною є неякісні проєктні рішення з облаштування тунелю в межах аварійної ділянки. А також неякісні будівельно-монтажні роботи спорудження конструкції тунелю цієї ділянки”, – повідомив Кандибор.

Директор департаменту зазначив, що експертне дослідження триває. Його проводять на виконання рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій.

“Остаточні результати будуть відомі після розкриття котловану. Тільки тоді експерти зможуть провести всі необхідні дослідження конструкції тунелю ззовні. Утім, уже зараз ми бачимо, що причиною є неякісне проєктування і недбале виконання робіт, наслідки якого нині доводиться ліквідовувати”, – підкреслив Кандибор.

Крім того, відповідно до висновків науковців, КП “Київський метрополітен” виконувало всі необхідні регламентні роботи з утримання та експлуатації перегінного тунелю, додав він. Зупинка руху поїздів цією ділянкою була своєчасною, і це дало змогу розпочати встановлення причин виникнення аварійної ситуації із залученням відповідних фахівців, а також виконання відновлювальних робіт.

Відео: Київська міська державна адміністрація / YouTube

Раніше відповідні висновки щодо причин деформації тунелю між станціями метро “Деміївська” і “Либідська” зробили й у парламентському комітеті з питань транспорту та інфраструктури. Як повідомляв член цього комітету Костянтин Бондарєв, причиною техногенної аварії на “синій” гілці метро стало авральне будівництво цієї ділянки 2010 року.

Контекст

8 грудня Київська міська державна адміністрація повідомила, що для проведення ремонту рух поїздів між станціями метро “Деміївська” й “Теремки” буде зупинено з 9 грудня. За попередніми розрахунками, відновлювальні роботи триватимуть приблизно шість місяців. Станції метро “Деміївська”, “Голосіївська”, “Васильківська”, “Виставковий центр”, “Іподром”, “Теремки” працюватимуть у режимі укриття.

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що на час відновлювальних робіт організовано рух наземного транспорту.

Генеральний директор КП “Київський метрополітен” Віктор Брагінський під час інспекції проблемної ділянки разом із Кличком розповів, що вранці 8 грудня на стелі тунелю на цій ділянці помітили нові тріщини, у тунель протікає вода. Попередньо він назвав три ймовірні причини появи тріщин: неякісна робота генпідрядника – відсутність гідроізоляції й хімзакріплення тунелю, активність річки Либідь і геологічні умови (пливуни й торфовища), передає телеканал “Київ”.

У зв’язку з підтопленням тунелів розпочато досудове розслідування за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України), повідомили у прокуратурі.

У МВС України поінформували 9 грудня, що через закриття частини “синьої” гілки метро в Києві змінять дорожній рух. Водночас закриті станції метро у столиці перевірять і підготують, щоб використовувати їх як укриття.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *