Обґрунтований тариф на проїзд у метро Києва – понад 30 грн – гендиректор КП “Київський метрополітен”

29 травня 2023 року мер Києва Кличко заявив, що вартість проїзду в київському громадському транспорті залишиться незмінною до кінця війни
Фото: КП “Київський метрополітен” / Facebook

Обґрунтований тариф на проїзд у метро Києва майже вчетверо перевищує чинний. Про це в інтерв’ю LB.ua, опублікованому 18 січня, повідомив генеральний директор КП “Київський метрополітен” Віктор Брагінський.

Він зазначив, що питання тарифу – не компетенція “Київського метрополітену”.

“Ми не підвищуємо тарифу, але щороку подаємо дані до департаменту економіки [КМДА] щодо собівартості перевезення пасажирів й економічно обґрунтованого тарифу, – підкреслив Брагінський. – Тариф востаннє зростав у 2018 році. Я вже наводив приклад, що у 2018-му в нас були витрати на електроенергію 466 млн [грн], хоча ми – перше комунальне підприємство, яке працює напряму з енергоринком, купує електроенергію за державним тарифом, тобто за мінімальними цінами, без посередників. У 2024 році ми повинні сплатити 1,6 млн [грн]. Тому обґрунтований тариф сьогодні – більш як 30 грн”.

29 травня 2023 року мер Києва Віталій Кличко заявив, що вартість проїзду в київському громадському транспорті залишиться незмінною до кінця війни. Він казав тоді, що громадський транспорт у столиці є дотаційним, оскільки собівартість проїзду становить понад 20 грн.

“Наскільки бюджет міста дозволить собі фінансувати транспортні підприємства (це ж не тільки метрополітен, а й “Київпастранс”), настільки зможуть [не підвищувати тарифу]”, – резюмував в інтерв’ю Брагінський.

Контекст

24 лютого 2022 року, у перший день повномасштабного вторгнення РФ в Україну, плату за проїзд у столиці скасували. Але з 1 травня Київ відновив плату за проїзд у метро й наземному комунальному транспорті. Ціна проїзду в метро залишилася такою, як раніше, – 8 грн за поїздку.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *