У разі нових ударів ворога по енергосистемі України та повної відсутності електропостачання у Києві на всіх маршрутах наземного транспорту працюватимуть автобуси. Проїзд буде безоплатний. Про це мер Києва Віталій Кличко розповів у своєму Telegram.
Кличко додав, що всі автобусні парки столиці забезпечені необхідним запасом пального і мають автоматичні джерела енергії. Зокрема, бензинові та дизельні генератори. Тому місто може забезпечити мінімальний обсяг технологічного процесу для підготовки та випуску автобусів на маршрути. Також на територіях автобусних парків облаштовано пункти обігріву для водіїв.
Рух поїздів метрополітену у разі надзвичайної ситуації та відсутності енергопостачання буде припинено. 45 підземних станцій метро працюватимуть як пункти тимчасового перебування людей та укриття під час тривоги. Вхід на станції буде безкоштовний, але необхідно мати із собою документ, який посвідчує особу.
На станціях підземки будуть доступні:
- інтернет-зв’язок;
- електроенергія (можливість підзаряджання мобільних телефонів та інших гаджетів);
- питна вода;
- санітарні вузли.
Середня температура на станціях метро становить +12…+14 °C. Тому потрібно одягати зимовий одяг та додатково мати теплі речі, зазначив Кличко.
Станції наземної ділянки метрополітену не будуть використовувати для потреб цивільного захисту (як укриття населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій та під час дії повітряної тривоги).
Крім того, у разі блекауту у столиці працюватимуть деякі торговельні мережі, ринки, магазини та ТРЦ, сказав мер.
Влада Києва вже склала перелік із зазначенням адрес торговельних мереж, продуктових ринків, магазинів (супермаркетів) і ТРЦ, які й надалі працюватимуть на автономних джерелах енергії, щоб забезпечити потреби киян у харчових продуктах, воді, побутових та промислових товарах.
Графік роботи торговельних мереж, магазинів, ринків у разі відсутності електропостачання може бути скорочено.
Адреси супермаркетів тут, адреси ТРЦ тут, адреси ринків тут.
Контекст:
З початку жовтня російські окупанти атакують об’єкти інфраструктури по всій Україні. За підрахунками “Укренерго”, було сім хвиль ракетних ударів росіян по енергетичній інфраструктурі країни. У країні почали вводити тимчасові вимкнення світла.
За даними уряду станом на 18 листопада, внаслідок ударів із ладу виведено майже половину української енергосистеми.
Внаслідок обстрілів та пошкоджень об’єктів енергосистеми 23 листопада чотири українські АЕС було від’єднано від мережі, проблеми з електро-, водо- та теплопостачанням фіксували по всій країні. Українська енергосистема увійшла у блекаут, її поступово відновлюють, повідомляли в Міненерго.
Повністю відновити енергосистему України взимку неможливо, заявив 29 листопада голова парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, нардеп від “Слуги народу” Андрій Герус.
Ольга БЕРЕЗЮК
журналістка
Джерело: gordonua.com