Мер Києва Віталій Кличко оприлюднив у Telegram 5 червня результати перевірки 1600 укриттів у Києві. Оцінювали їх стан і доступність для жителів.
За результатами перевірки найкращий показник доступності укриттів – у Дніпровському районі (100%), найгірший – у Шевченківському, де немає доступу до 27% перевірених укриттів. У середньому до 90% перевірених укриттів є доступ.
Найкращий стан у Дніпровському районі (92% у задовільному стані, 8% – у незадовільному), найгірший – у Подільському (80% укриттів у незадовільному стані, 20% – у задовільному). У середньому 37% перевірених укриттів наразі в незадовільному стані, 63% – у задовільному.
За словами Кличка, укриття перевіряла комісія у складі ДСНС, поліції, представників райдержадміністрацій і служб міста в усіх районах Києва.
Мер нагадав, що місто торік і цьогоріч виділило районам загалом 1,2 млрд грн на облаштування укриттів. Перевірка триває.
“Звертаю увагу голів районних держадміністрацій: за результатами перевірки щодо голів районів із найгіршими показниками будуть подальші звернення до президента щодо кадрових рішень”, – заявив Кличко.
Контекст:
Укриття почали масово перевіряти після того, як у ніч на 1 червня внаслідок ракетної атаки біля поліклініки в Деснянському районі Києва загинуло троє людей (серед них дев’ятирічна дівчинка), які прийшли в укриття, але не змогли в нього потрапити.
Поліція розпочала розслідування через зачинене укриття. Затримали охоронця поліклініки і трьох посадових осіб. 2 червня їх повідомили про підозру: посадовців – у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки, охоронця – у залишенні в небезпеці, що спричинило смерть.
Кличко звернувся до Кабінету Міністрів і запропонував усунути від виконання обов’язків голову Деснянської районної адміністрації Дмитра Ратнікова. Мер заявив, що відповідальними за роботу укриттів є керівники закладів, де розташовані ці укриття, а також голови районів.
3 червня міністр із питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін повідомив, що провів нараду за участю мера столиці, голови Київської міської військової адміністрації Сергія Попка, представників Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Ради національної безпеки і оборони. У Києві створили комісію з ревізії бомбосховищ, її очолить посадовець від КМВА. За словами Камишіна, щоранку комісія звітуватиме про проміжні результати перевірки. На 12 червня комісія підготує звіт щодо ревізії.
Марія НІКОЛАЄНКО
журналістка
Джерело: gordonua.com