Київрада звернеться до Мінкульту, щоб прибрати ім’я Чайковського з назви Національної музичної академії

Питання перейменування академії підняли ще в червні 2022 року
Фото: Випускники Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського / Facebook

Київська міська рада вирішила звернутися до Міністерства культури та інформаційної політики щодо перейменування Національної музичної академії України імені Петра Чайковського. Про це 1 лютого йдеться на сайті Київської міськради.

Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, експертна комісія Українського інституту національної пам’яті підтвердила належність назви Національної музичної академії до символіки російської імперської політики. Із проханням змінити назву закладу також зверталися студенти й викладачі. 

“Петро Чайковський є російським композитором, більшу частину життя прожив у російській імперії. Усі його опери, кантати, переважна більшість камерно-вокальної музики складені саме на російські тексти. Це стосується і вокальної музики Чайковського, написаної на вірші Шевченка. Насправді композитор не звертався до оригінальних текстів українського поета, а використовував російські переклади. За життя він стверджував, що неймовірно любить російський елемент у всіх його проявах, що він росіянин у цілковитому розумінні цього слова”, – наголосила  Муха.

Вона підкреслила, що попередниця Національної музичної академії – Київська консерваторія, як вищий навчальний заклад з’явилася лише в 1913 році, тобто через 20 років після смерті композитора. Отже, будь-які припущення щодо безпосередньої участі Чайковського в заснуванні закладу безпідставні.

Депутатка наголосила, що Чайковський є чи не найвідомішим у світі російським композитором, символом російської культури та культурним маркером русского міра.

“Росія завжди намагалася ліквідувати українську державність та знищити самобутності українського народу. Велич Петра Чайковського нам нав’язали, ворог намагався штучно знищити відмінності між українською та російською національними ідентичностями, що цілком вкладається в російську ідеологему про “єдиний народ” зі спільною історією та культурою. Це становить реальну загрозу для національної безпеки України”, – додала вона.

Контекст

Київську консерваторію заснували 27 жовтня 1863 року на базі музичного училища Київського відділення Російського музичного товариства.

1940 року консерваторії надали ім’я Чайковського, а в 1995 році, згідно з указом президента України, вона набула статусу Національної музичної академії України.

Незабаром після повномасштабного вторгнення РФ на сайті уряду з’явилася петиція з вимогою забрати ім’я Чайковського з назви закладу. У відповідь у консерваторії провели відкриту дискусію щодо питання перейменування, але 21 червня вирішили не змінювати назву.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *