Директорка школи Романенко: Ми постаралися створити затишок у класах і приміщеннях, де діти перечікуватимуть повітряну тривогу, щоб їм не було так страшно

В інтерв’ю виданню “ГОРДОН” директорка навчально-виховного центру “Розумка” Людмила Романенко розповіла, як облаштували школу для роботи з дітьми під час воєнного стану.

“Ми пройшли акредитацію військової державної адміністрації Київської області. Є надійне укриття на випадок повітряної тривоги. Там усе готове для гарантування безпеки учнів. Ми постаралися створити домашній затишок у класах та приміщеннях, де діти перечікуватимуть загрозу, щоб їм не було так страшно, максимально знизити рівень стресу від самої ситуації”, – заявила директорка школи.

Вона звернула увагу, що в шкільному укритті є всі необхідні зручності, також діти зможуть зайнятися активними іграми чи гімнастикою.

“В укритті є туалети, питна вода, снеки, душ, світло, дзеркала, телевізор та проектор. У нас гарна система вентиляції, тому, якщо тривога триватиме більше як дві години, в дітей буде можливість розім’ятися, ми зможемо провести аеробіку або зумбу, щоб учням не доводилося довго сидіти на одному місці”, – повідомила Романенко.

За її словами, також є можливість погодувати дітей у разі тривалої тривоги.

“Учні в нас їдять п’ять разів. Ми готуємо самі, в нас власний харчоблок, де готують повноцінну їжу. Продовольчий кошик цього року суттєво подорожчав із цілком зрозумілих причин. Але ми намагатимемося, як і раніше, щоб діти одержували повноцінну здорову їжу. У нас майже немає цукру в раціоні, мало солі, багато овочів та фруктів. У разі тривоги діти не залишаться голодними. Ми передбачили можливість забезпечити їм здорові перекуси, снеки, воду в укритті. Якщо тривога триватиме понад дві години, ми маємо можливість принести їжу в бомбосховища і нагодувати всіх своїх вихованців”, – наголосила Романенко.

Директорка школи Романенко: У нас усі вчителі залишились у Києві, не поїхали. Треба сказати, випробування, які випали на нашу долю, дуже згуртували. Повний текст інтерв’ю  

Контекст:

За даними міністра освіти України Сергія Шкарлета, 12 904 школи розпочали роботу 1 вересня. Із них 3116 шкіл надають навчання в повноформатному освітньому процесі.

Шкарлет зазначав, що до 1 вересня лише 51% усіх навчальних закладів країни – від дитячих садків до вишів – був повністю підготовлений для роботи в умовах воєнного стану. З них шкіл – 59%. МОН розраховує, що з 15 вересня таких шкіл буде понад 70%.

Олена ПОСКАННА
журналістка, редакторка

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *