“Це катастрофа”. Шабунін прокоментував юридичну позицію Міноборони щодо зміни керівництва Агенції оборонних закупівель

Віталій Шабунін: Ми в ЦПК знали, що саме так Умєров спробує виправдати знищення незалежності АОЗ
Фото: Українська школа політичних студій / Ukrainian school of political studies / Facebook

До 3 лютого 2025 року є три чинні члени наглядової ради Агенції оборонних закупівель, тому вона є правомочною, а всі рішення міністра оборони України Рустема Умєрова щодо звільнень і призначень в АОЗ є незаконними, переконаний голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін. Про це він написав 31 січня у своєму Facebook.

“Міноборони нарешті видало юридичну позицію щодо зміни керівництва АОЗ. І це катастрофа. Отже, юридична позиція [міністра оборони України Рустема] Умєрова в тому, що після звільнення ним [Тараса] Чмута і [Юрія] Джигира наглядова рада АОЗ стала неправомочною”, – зазначив Шабунін.

Через те, що у складі наглядової ради залишилося тільки двоє членів із п’яти, “її повноваження тимчасово переходять до Міністерства оборони України”, заявили 31 січня в міністерстві й додали, що це надає Міноборони право призначати, звільняти й відстороняти директора, а також призначати тимчасового виконувача обов’язків директора.

“Спираючись саме на цю юридичну позицію – наглядова неправомочна (бо є двоє з п’яти членів), – Умєров і приймав усі свої рішення щодо керівництва АОЗ. У тому числі й сьогоднішнє – про звільнення Марини Безрукової”, – написав голова ЦПК.

Він додав, що наглядова рада АОЗ є правомочною до 3 лютого 2025 року й після звільнення Чмута і Джигира в її складі залишилося не двоє членів, як пише Міноборони, а троє.

“Третім діючим членом наглядової ради (до 3 лютого) є Патрік Аурой, про якого в заяві МО написано наступне: “20 січня 2025 року один із незалежних членів наглядової ради повідомив про вихід зі складу ради”. Повноваження Ауроя достроково припиняються за його власним бажанням за його заявою від 20 січня. Але за законом (п. 4 ч. 8 ст. 11-2 закону України “Про управління об’єктами держвласності”) такі повноваження припиняються через два тижні з дати подання заяви”, – пояснив Шабунін.

Отже, на його переконання, до 3 лютого 2025 року є троє чинних членів наглядової ради, тому вона є правомочною, а всі кадрові рішення Умєрова – незаконні.

“Ми в ЦПК знали, що саме так Умєров спробує виправдати знищення незалежності АОЗ. Саме тому ще вчора доповнили нашу заяву про злочин цими деталями. Ось документ. І про міжнародну підтримку, незупинкою якої виправдовуватиметься Умєров. Політичні рішення про фінансування союзники прийняли раніше за шапіто, яке влаштував з агенцією міністр оборони. Наприклад, £2 млрд було виділено ще в липні, а не сьогодні, як намагається переконати нас Умєров у Facebook”, – заявив голова організації.

Контекст

Агенція оборонних закупівель відповідає за закупівлю озброєння для ЗСУ. Міноборони реформувало систему закупівель для військових у дворівневу систему, де міністерство встановлює політику закупівель і контролює якість, а безпосередні закупівлі здійснюють два агентства – Агенція оборонних закупівель (озброєння) і Державний оператор тилу (тилове майно).

21 січня наглядова рада Агенції оборонних закупівель одностайно ухвалила рішення про продовження контракту із чинною директоркою строком на один рік. За три дні в АОЗ зазначили, що його наглядова рада продовжила контракт із Безруковою.

Проте 24 січня Умєров заявив, що контракту з Безруковою не продовжуватимуть. Він також повідомив, що ухвалив рішення звільнити свого заступника Дмитра Кліменкова й відкликати двох представників держави з наглядової ради АОЗ. За словами Умєрова, перезапуск наглядової ради відбудеться найближчим часом.

Безрукова заявила 24 січня в ефірі “Суспільного”, що, незважаючи на відмову Міноборони України продовжувати з нею контракт, відповідно до законодавства залишається чинною главою Агенції оборонних закупівель.

Умєров 24 січня повідомив, що директором АОЗ призначать чинного гендиректора Державного оператора тилу Арсена Жумаділова. Однак в АОЗ заявили 25 січня, що й далі працюють під керівництвом Безрукової, попри відмову Міноборони України продовжувати з нею контракт.

30 січня ЗМІ повідомили, що в держреєстрі змінили керівника АОЗ – Безрукова знову очолила агенцію.

Раніше в опублікованому 19 січня інтерв’ю “Українській правді” Безрукова розповіла, що в АОЗ виникли серйозні проблеми у відносинах із керівництвом Міноборони. За її словами, відсутність підтримки з боку МОУ стала на заваді реалізації завдань агенції. 

30 січня Міністерство юстиції України поінформувало, що Міноборони оскаржило відновлення Безрукової на посаді директора АОЗ у держреєстрі. 

31 січня пресслужба оборонного відомства повідомила, що на місце Безрукової призначили за сумісництвом директора Державного оператора тилу.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *