Вартість золота піднялася на 1%, досягнувши найбільшого показника за сім тижнів, завдяки підтримці через послаблення позицій долара та геополітичну нестабільність. Срібло зафіксувало новий абсолютний максимум, збільшившись на 10,4% за тиждень.

Вартість золота піднялася на 1% і досягла найвищої позначки за сім тижнів у п’ятницю, одержавши поштовх завдяки ослабленню долара, сподіванням на зменшення відсоткових ставок і інтересу до безпечних активів на тлі геополітичної нестабільності. Разом з тим, срібло встановило новий історичний рекорд. Про це інформує Reuters, повідомляє УНН.
Деталі
Відмічається, що spot-золото додало в ціні 1,2% — до 4 332,25 доларів за унцію станом на 11:36 GMT, що являє собою найбільший показник з 21 жовтня. За тиждень метал показує приріст у 3,2%.
Ф’ючерси на золото в США збільшилися на 1,3% — до 4 368,60 доларів.
Долар утримувався близько двомісячного мінімуму і рухався до третього тижневого спаду поспіль, роблячи золото більш доступним для закордонних покупців.
Різкий підйом кількості первинних запитів на допомогу з безробіття в США, а також напруженість у відносинах США та Венесуели підтримують золото та утримують значний попит на захисні активи
– констатував аналітик OANDA MarketPulse Зейн Вавда.
Минулого тижня обсяг заявок на допомогу з безробіття в США зріс найбільше майже за 4,5 року, перекривши різке зменшення тижнем раніше.
Федеральна резервна система США у середу зменшила ставку на 25 базисних пунктів — втретє за рік — але повідомила про обережність щодо майбутнього зменшення.
Spot-срібло зросло на 1,1% — до 64,29 доларів за унцію, після того як встановило новий рекорд 64,56 доларів, і рухається до тижневого зростання на 10,4%.
Ціни на срібло збільшилися більш ніж удвічі цього року завдяки значному промисловому попиту, скороченню запасів та включенню металу до переліку критично важливих мінералів США.
Срібло підтримується промисловим попитом на тлі побоювань щодо дефіциту, постійно обмеженого ринку та спекулятивного ажіотажу, в основному з боку роздрібних інвесторів, що сприяло притоку грошей у срібні ETF
– зазначив Оле Гансен, керівник стратегії на сировинних ринках Saxo Bank.
Платина піднялася на 1,9% — до 1 727,10 доларів, паладій — на 2,2%, до 1 516,17 доларів. Обидва метали також показують тижневе збільшення.