З 1 січня 2026 року Міністерство оборони України розпочинає новий етап трансформації оборонного забезпечення, де всі придбання для Сил оборони буде здійснювати єдина Агенція оборонних закупівель. Дана реформа, що реалізується з 2023 року, вже довела результативність завдяки цифровізації та платформі DOT-Chain.

З 1 січня 2026 року Міністерство оборони України впроваджує новий період реформування оборонного забезпечення. Всі придбання для Сил оборони – озброєння, одяг, екіпірування, продовольство, паливно-мастильні матеріали – проводитиме єдина Агенція оборонних закупівель, інформує УНН з посиланням на очільника відомства Дениса Шмигаля.
Деталі
За словами глави Міноборони, це передбачає єдиний центр відповідальності за галузь забезпечення та впровадження комплексної стратегії постачання. Міністерство оборони, як і раніше, утримує за собою функції розробки політики та здійснення контролю.
Наглядова рада АОЗ продовжить свою діяльність. Упродовж січня буде призначено членів на вільні посади на конкурсній основі. Трансформація оборонних закупівель відбувається з 2023 року та вже підтвердила свою результативність. Було здійснено відмову від паперової тяганини та створено сучасну цифрову інфраструктуру в системі оборонного забезпечення
– зазначено в заяві міністра.
Шмигаль також зазначив: головним здобутком є платформа DOT-Chain. Вона дала змогу оцифрувати близько 70% документообігу у постачанні озброєння та товарів тилового забезпечення. Серед інших важливих результатів: завчасне планування потреб і укладання контрактів, налагодження прямої комунікації з військовими та організація системної взаємодії з ринком.
У 2026 році закупівельна агенція Міноборони буде дотримуватись стратегічного напряму на цифровізацію, розширення DOT-Chain та посилення ролі військових у прийнятті рішень через швидкі та адресні інструменти зворотного зв’язку
– заявив глава Міноборони.
Нагадаємо
Завдяки домовленостям з Німеччиною Україна зміцнила свою протиповітряну оборону, отримавши ще два комплекси Patriot.