Віза до Канади — це офіційний дозвіл на в’їзд до країни, який проставляється у вигляді штампу у закордонний паспорт українців та громадян інших країн, з якими канадський уряд не підписав договір про безвіз.
Залежно від мети перетину кордону різняться і види віз. Робота, навчання чи ведення бізнесу є підставою для відкриття дозволу на в’їзд.
Які бувають візи до Канади?
Візи до Канади бувають одноразові, що дозволяють лише один візит до країни, і багаторазові, які не обмежують іноземця у кількості перетинів кордону. Професіонали з міграційного центру Visa-Svit допоможуть вам оформити та підготувати всі необхідні документи для будь-якої візи до Канади швидко, якісно та в строки, подробиці за адресою – https://visa-svit.com.ua/uk/viza-canada/. Тип дозволу на в’їзд залежить від мети та підстав претендента для його отримання. З цієї точки зору візи до Канади класифікують таким чином:
- віза тимчасового резидента;
- супервіза для родичів;
- транзитна;
- ділова;
- студентська;
- робоча;
- гостьова;
- віза на ПМП.
Міграційний центр Visa-Svit допомагає оформляти візи до Канади. Співробітники Visa-Svit допоможуть оформити всі документи, заповнити будь-які анкети та будуть поряд протягом усього процесу. Ознайомитись з подробицями можна за адресою – https://visa-svit.com.ua/.
Віза тимчасового резидента
Temporary Resident Visa (TRV) — це дозвіл на перетин кордону, який видається іноземцям для в’їзду до Канади і дозволяє перебувати на території держави протягом короткого проміжку часу (до 6 місяців). Точний період дії візи визначається консульством Канади чи співробітниками прикордонної служби.
Даний вид візи підійде тим іноземцям, які мають на меті тимчасове працевлаштування, туризм, навчання або підвищення професійних навичок. Але щоб отримати TRV, необхідно:
- Документально підтвердити законність своїх підстав для поїздки.
- Надати витяг з банку про наявність коштів на покриття витрат, пов’язаних із проживанням у Канаді.
- Переконати міграційного офіцера в тому, що заявник повернеться до рідної країни до закінчення терміну візи.
Супервіза для родичів
Super Visa (SV) – це дозвіл на перетин кордону, що відноситься до категорії віз тимчасового резидента. Воно дозволяє батькам, а також бабусям та дідусям громадян чи власників ПМП Канади відвідувати своїх дітей.
Враховуючи, що гостьова віза може виконувати таку саму функцію, Super Visa була створена канадською владою спеціально для продовження перебування родичів постійних резидентів у Канаді — вони можуть перебувати в країні до 2 років. Незважаючи на це, власники SV не мають права працювати в державі, також вони позбавлені права оформлювати канадські документи та отримувати пільги.
Транзитна віза.
Українцям, а також громадянам тих країн, з якими Канада не має безвізового режиму, що робить транзит через країну, необхідно оформити Transit Visa (TV). Зробити це можна, звернувшись до канадського візового центру, посольства або подавши заявку онлайн на сайті канадського уряду. Транзитна віза — це дозвіл на в’їзд іноземцям, які подорожують Канадою і затримуються в країні менш ніж на 48 годин, чекаючи на рейс. Плата за оформлення TV не стягується. Якщо іноземець прибув до Канади без дозволу на транзит, він не зможе продовжити подорож, доки не отримає її. Це означає, що без заявника TV може пропустити стикувальний рейс.
Ділова віза
Business Visa (BV) — дозвіл на в’їзд до Канади іноземцям, метою яких є ведення бізнесу з канадською компанією. Власники ділових віз можуть відвідувати зустрічі, брати участь у конференціях та підписувати угоди. BV видається на строк менше 6 місяців і не дає права іноземцю працювати, а також не дозволяє користуватися медичним страхуванням та оформляти канадські документи.
Студентська віза
В імміграційному праві Канади немає такої окремої категорії, як студентська віза. Всі іноземці, які бажають навчатися в країні, повинні оформити Temporary Resident Visa на підставі Study Permit (SP) – дозволу на навчання. SP видається абітурієнту канадськими коледжами чи університетами на весь період навчання, а також надає власникам можливість працювати у країні після отримання диплому.
Робоча віза
Всі іноземні претенденти, які бажають працевлаштуватися в Канаді, повинні оформити Temporary Resident Visa на підставі Work Permit (WP) – дозволу на роботу. WP видається претендентам строком на 6 місяців та дозволяє офіційно здійснювати трудову діяльність у зазначеного роботодавця. Іноземець може продовжувати дію дозвільного документа на 4 роки максимум. Власник візи зобов’язаний залишити країну до закінчення терміну, інакше йому загрожує депортація.
Гостьова віза
Visitor Visa (VV) — тимчасова віза до Канади, яка дозволяє власнику в’їжджати в країну з туристичною метою або для візиту до родичів. Visitor Visa дозволяє прибути в канадський пункт пропуску, де міграційний офіцер, ґрунтуючись на документах, приймає остаточне рішення, допустити іноземця до Канади або відхилити його заяву.
Віза на ПМП
Permanent Resident Visa (PRV) – це віза довгострокового резидента, яка дозволяє власнику жити на території країни необмежену кількість часу. На офіційному сайті уряду Канади вона має і другу назву “імміграційна віза”.