Починаючи з 2-го березня 2026 року, паперові гроші вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень видань 2003-2007 років будуть замінені металевими. Здійснити обмін можна на постійній основі в НБУ або до 28 лютого 2029 року в банках, що мають відповідні повноваження.

Провести заміну паперових купюр вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень на монети можна на безлімітній основі в Національному банку України або протягом визначеного часу в інших банківських установах – інформує УНН.
Деталі
НБУ інформував, що з 2 березня 2026 року купюри вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень зразків 2003-2007 будуть замінені на відповідні монети. Паперові гроші будуть виведені з готівкового використання і, відповідно, перестануть бути платіжними засобами. Ними не вийде скористатись при здійсненні розрахунків готівкою.
Також Національний банк України зауважує, що часу для обміну паперових грошей на монети буде достатньо. Це можна буде зробити без обмежень та без утримання комісійних зборів на постійній основі в самому НБУ, або впродовж трьох років в банках, які мають відповідні дозволи, зокрема АТ “Ощадбанк”, АТ КБ “ПриватБанк”, АТ “Райффайзен Банк”, АТ “ПУМБ”, обмін буде доступний до 28 лютого 2029 року включно.
Підґрунтя таких змін в тому, що в точках роздрібної торгівлі паперові гроші в даний час майже не зустрічаються, а середній період їх експлуатації близько 2,5 років.
Їх поступове вилучення банками України розпочалось ще з 2020 року. Вилучення паперових грошей вартістю 1, 2 гривні розпочалось з 1 жовтня 2020 року, а паперових грошей 5 та 10 гривень – з 1 січня 2023 року.