Венесуела, після узгодження з Вашингтоном, розглядає можливість виходу з ОПЕК. Окрім того, ведуться переговори щодо надання американським компаніям в оренду родовищ на термін до століття.

Уряд Венесуели аналізує можливість припинення членства в Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) після проведення консультацій з американською стороною. Таку інформацію поширило видання Bloomberg, посилаючись на власні джерела.
Нові вектори зовнішньої політики
Потенційне рішення про вихід із нафтового картелу свідчить про значні трансформації у зовнішньополітичному курсі Каракаса. Посилення впливу Сполучених Штатів Америки також проявляється у предметних дискусіях щодо надання американським компаніям довгострокової оренди або часток у ключових нафтовидобувних активах країни.
Представники обох держав активно обговорюють умови можливих домовленостей, серед яких розглядається варіант передачі окремих видобувних об’єктів у користування терміном до 100 років. Реалізація подібних планів передбачає масштабне залучення американських інвестицій в економіку Венесуели.
Вплив на глобальний енергетичний ринок
Ймовірний вихід Венесуели з ОПЕК може додатково зменшити вплив організації на світовому ринку нафти, яка останнім часом спостерігає зниження своєї ролі у формуванні глобальних цін. Обсяги видобутку в країні протягом останніх років суттєво скоротилися через складну внутрішню економічну ситуацію та накладені обмеження, що призвело до зменшення її частки на світовому ринку.
Активна участь американських інвесторів у венесуельських проєктах здатна кардинально змінити структуру видобутку та дистрибуції нафтової сировини. США націлені на розширення своєї присутності в регіоні та залучення приватного бізнесу до модернізації інфраструктурних об’єктів.
Зняття з Венесуели зобов’язань у рамках міжнародних угод дозволить країні збільшити обсяги видобутку без огляду на колективні квоти. Це може створити передумови для зростання пропозиції на ринку та посилення конкурентної боротьби між провідними експортерами.
Венесуела є одним із засновників ОПЕК, яка була створена у 1960 році, і протягом десятиліть відігравала значну роль у формуванні політики організації. Зміна позиції Каракаса стане важливою віхою в історії функціонування цього міжнародного об’єднання.
Порада від АіФ UA:
Ця новина є важливою для всіх, хто стежить за світовим ринком нафти та геополітичними змінами. Рішення Венесуели може вплинути на стабільність цін на енергоносії та перерозподіл впливу на глобальній арені. Інвесторам та аналітикам варто уважно стежити за подальшим розвитком подій.