Скільки Україна може втратити від нових обмежень агроімпорту — дані ЄС

Read in English

Єврокомісія оцінює, що за новою угодою між Україною та ЄС про безмитну торгівлю, Київ втратить 86 мільйонів євро, порівнюючи з другим півріччям 2021-го року.

Проєкт нової угоди про безмитну торгівлю з ЄС

"Радіо Свобода" з посиланням на анонімних співрозмовників у дипломатичних колах Євросоюзу повідомляє, головування Бельгії в Раді ЄС оновило проєкт угоди, що передбачає подовження безмитної торгівлі з Україною.

Проєкт частково врахував вимоги Польщі і Франції – оновлений базовий період, який братимуть до уваги, визначаючи обсяги постачань української агропродукції.

Орієнтуватися пропонують не лише на 2022 і 2023 роки, а і на другу половину 2021-го.

Україна виступила проти, її підтримали низка країн ЄС.

За оцінками Єврокомісії, які озвучили на закритому засіданні, Україна втратить 86 мільйонів євро, якщо друге півріччя 2021-го братимуть також за основу розрахунків.

Проєкт підтримали Польща й Франція, а також Італія, Угорщина, Австрія. Проти поправок виступають, зокрема, Німеччина, Нідерланди, Фінляндія, країни Балтії, Люксембург.

Угода про безмитну торгівлю з ЄС

5 червня 2024 року спливає термін дії заходів ЄС із лібералізації торгівлі з Україною, які було запроваджено через вторгнення РФ.

Нова угода передбачатиме екстрене гальмування для особливо чутливих категорій сільськогосподарської продукції – м'яса птиці, яєць, цукру, вівса, кукурудзи, крупи, меду.

25 березня посли ЄС обговорювали нову угоду, проте не затвердили її. Бельгійське головування відклало затвердження на 27 березня.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *