Ozon відшкодує збитки продавцям лише за наявності страховки від ударів дронів
Російський онлайн-майданчик Ozon повідомив, що продавці, чиї товари постраждали або були знищені внаслідок атак безпілотників на склади компанії, зможуть отримати компенсацію виключно за умови наявності відповідного страхового поліса. Про це повідомляє видання The Moscow Times, передає УНН.

Деталі виплат
Йдеться про тих продавців, які уклали договір страхування своїх товарів з компанією “Ингосстрах” від ризиків, пов’язаних з пошкодженнями внаслідок атак безпілотних літальних апаратів. Розмір фінансової компенсації буде визначено після проведення інвентаризації на уражених складських комплексах. Продавцям буде надіслано детальні інструкції щодо процедури отримання відшкодування через їхні особисті кабінети на платформі.
Стан складів та підтримка продавців
За офіційною інформацією від Ozon, складські приміщення в Краснодарі та Махачкалі зазнали пошкоджень, де на момент звіту продовжували вирувати пожежі. У Чапаєвську та Оренбурзі пожежі вже ліквідовано. Логістичні центри в Адигейську та Невинномиську, за даними компанії, не постраждали та планується відновлення їхньої роботи.
Серед заходів підтримки, які Ozon запропонував продавцям, також безкоштовне транспортування товарів з пошкоджених об’єктів до інших складів. Товари, які прямували до логістичних центрів, що постраждали від атак, будуть перенаправлені за рахунок компанії. Крім того, плата за зберігання продукції на уражених майданчиках не стягуватиметься з моменту виникнення інциденту.
Вплив атак на вартість акцій
За даними The Moscow Times, серія атак на склади Ozon розпочалася 22 серпня. Протягом трьох днів безпілотники атакували шість об’єктів компанії. 24 серпня вартість акцій Ozon на Московській біржі в певний момент обвалилася на 27%, досягнувши позначки 2112,5 рубля за акцію. Це стало найнижчим показником з серпня 2023 року.
Від початку поточного року ринкова капіталізація Ozon зменшилася на 47%, що становить приблизно 376 мільярдів рублів. Ozon посідає друге місце за обсягами серед маркетплейсів у росії, поступаючись Wildberries, склади якого також зазнавали атак. Згідно з повідомленнями The Moscow Times, з 18 липня було виведено з ладу або знищено 12 великих логістичних центрів Wildberries, а заявлені збитки від атак наблизилися до 1 трильйона рублів.
Порада від АіФ UA:
Ця новина є важливою для продавців, які працюють на російському маркетплейсі Ozon. Вона сигналізує про необхідність ретельного вивчення умов страхування своїх товарів, особливо в контексті потенційних ризиків, спричинених зовнішніми обставинами. Наявність відповідного страхового покриття може стати вирішальним фактором для отримання відшкодування збитків.