Збитки від ракетного удару по друкарні: МОН планує терміново перевидати близько 250 тисяч книг
Міністерство освіти і науки України спільно з видавничою спільнотою проводить оцінку збитків, завданих внаслідок російської ракетної атаки на київську друкарню “Квiт”. Цей удар призвів до знищення або пошкодження значної кількості навчальної літератури. За попередніми даними, втрачено майже 250 тисяч книг, ще близько 350 тисяч примірників потребують відновлення.

Міністерство освіти і науки України (МОН) спільно з видавцями активно з’ясовує масштаби руйнувань, спричинених нічною атакою РФ на друкарню “Квiт” у столиці, яка сталася 19 липня. За даними видавців, внаслідок ворожого обстрілу було знищено майже 250 тисяч примірників друкованої продукції, значна частина якої – це освітня література. Крім того, близько 350 тисяч видань зазнали пошкоджень.
Процес відновлення
Наразі профільне міністерство разом із представниками видавничої галузі уточнюють повну картину втрат, включно з точним числом знищених та пошкоджених підручників. Після завершення цієї роботи МОН, у співпраці з Інститутом модернізації змісту освіти, визначить обсяг навчальної літератури, яку необхідно перевидати. Головна мета – забезпечити українські школи необхідними підручниками вчасно, незважаючи на агресію ворога.
У відомстві підкреслили, що цього року вже заплановано друк близько 8 мільйонів примірників підручників для учнів 9-х класів.
Після завершення оцінювання збитків МОН спільно з Інститутом модернізації змісту освіти визначить обсяг навчальної літератури, який потрібно відновити, та зробить усе можливе, щоб мінімізувати наслідки російського удару й вчасно забезпечити заклади освіти підручниками.
– наголосили у міністерстві.
Представники МОН також додали, що Росія продовжує цілеспрямовано руйнувати українську освітню інфраструктуру. Попри це, система освіти функціонує, а держава докладає максимум зусиль, щоб жодна дитина не залишилася без доступу до необхідних навчальних матеріалів.
Довідково
Раніше російські війська знищили склад видавництва “Книголав”, де було втрачено 250 тисяч книг.
Порада від АіФ UA:
Ця інформація є надзвичайно важливою для батьків, учнів та освітян. Вона свідчить про оперативну реакцію Міністерства освіти і науки на ворожі атаки та про їхні зусилля щодо забезпечення безперебійного навчального процесу. Знання про те, що держава планує перевидати втрачені підручники, дає впевненість у тому, що освітній процес не буде зірвано через ці трагічні події.