Експерт розповів, чому не варто вважати, що паливна криза зникла, і до чого готуватися найближчим часом

Що незабаром станеться з бензиновою кризою / Фото: Getty Images, Колаж: Сьогодні

Влітку в Україні дефіцит пального послабився: постачальників стало більше, ціни впали, а черги на АЗС зникли. Зменшилося і споживання. Однак розслаблятися не можна, попереду можливе ускладнення бензинової кризи.

Що чекає водіїв, агенції "РБК-Україна" розповів директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн.

Робити довгострокові прогнози складно, але проблема точно залишиться

Експерт пояснив, що світовий ринок нафти дуже змінюється через санкції проти російського агресора. Ніхто поки що не розуміє, як відмова від російських ресурсів вплине на дефіцит пального в Європі та на його ціни. Але однозначно тиск на ЄС буде, відчують його й українці. І що більшим буде дефіцит пального в Європі, то дорожче та важче нам буде його купувати.

Деокупація півдня країни – як українські військові відвойовують території

Заборона на пересування країною для військовозобов'язаних – всі деталі

Ракетні удари по мирних українськиих містах – липень 2022

Ядерний тероризм Росії

Наразі в нашій країні відчувається спад бензинової кризи. Але те, що на АЗС більше немає черг, не означає, що криза зникла.

"Цей відносний спокій на ринку пального оманливий. По-перше, попереду жнива і високий сезон, коли споживання в Україні може зрости на третину. Тож зараз перед українськими компаніями стоїть завдання забезпечити ще більші обсяги постачання", – пояснив Куюн.

По-друге, є проблеми з імпортом. Україна створила підвищений попит на пальне, і в сусідніх країнах, звідки ми його постачаємо, уже перевантажені усі можливі потужності. Є ще й інший аспект: у цих країнах також зростає сезонне споживання, тому є ймовірність, що їхні уряди намагатимуться обмежити постачання в Україну, щоб забезпечити внутрішні потреби.

"У таких умовах для нас буде дуже небезпечно жити ілюзіями і вважати, що паливна криза вже позаду. Навпаки, вже зараз необхідно працювати над диверсифікацією та розширенням каналів постачань. Причому працювати над цим слід не тільки бізнесу, а й державі. Потрібен ефективний діалог з урядами країн, через які ми можемо наростити постачання нафтопродуктів", – наголосив Куюн.

Ціни на автогаз відкотилися

Як ми вже розповідали, за вихідні 9-10 липня середня ціна на автогаз на українських АЗС знизилася на 0,52 грн/л – до 36,61 грн/л.

Наприклад, у мережі UPG автогаз здешевшав на 1,5 грн/л, до 35 грн/л, а на АЗС "Укргазвидобування" — на 2,00 грн/л, до 36,00 грн/л. Читайте детально, що відбувається з цінами на пальне на інших заправках.

"Сьогодні" писали також, що шахраї вигадали нову схему, як під час паливної кризи обкрадати водіїв, прикриваючись іменем відомих компаній. Компанія WOG попередила водіїв про небезпеку і про те, як від неї захиститися.

Читайте також, який сюрприз на заправці може статися для водія і хто повинен платити потерпілому в ДТП, якщо у винуватця немає або вже не чинна автоцивілка.

Источник: www.segodnya.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *