Де і як зберігати криптовалюту?

Де і як зберігати криптовалюту?
Де і як зберігати криптовалюту?

Біткоін не схопиш за пошарпаний куточок, що не засунеш ефіріум в приємно рахункову машинку і не скрутиш приємно важку котлету. І тим не менше, володар криптовалюти відчуває себе набагато впевненіше і стабільніше, маючи в своєму розпорядженні деяку криптовалютний суму, що зберігається … де?

Спробуємо розібратися, як все-таки зберігати настільки ж дороге, наскільки безтілесне щось.

Для початку важливо знати, що принципово зберігання криптовалюти буває гарячим, при якому ваші кошти завжди доступні онлайн і готові до обміну, розрахунку і іншим транзакціях, і холодним, призначеним для автономного зберігання монет без підключення до мережі.

Один з кращих обмінників криптовалюти в Україні LV-EX говорить:

Холодне зберігання не дозволить вам моментально скористатися криптовалютою але й може бути досить громіздким, так як для депонування, наприклад, вам доведеться завантажити весь блокчейн на пристрій зберігання. Проте, скомпрометувати, зламати і вивести ваші кошти буде вкрай складно.

До речі, перейти на їхній сайт ви можете за посиланням.

Розрізняють кілька способів холодного зберігання крипти:

Апаратний гаманець

Спеціальний пристрій, призначений для зберігання криптовалюти. Варто такий гаманець в середньому 100 Євро і виглядає як звичайна флешка. Але на зовнішності схожість, мабуть, і закінчується – апаратний гаманець має спеціалізовані алгоритми шифрування володіє захистом від вірусів, злому і зовнішніх впливів. Справедливості заради варто згадати, що зараз є можливість створити USB-гаманець зі звичайною недорогою флешкою за допомогою розроблених під цю справу програм. Але якщо вже у вас вистачило грошей на придбання достатньої для холодного зберігання суми криптовалюти, постарайтеся не зображати Плюшкіна і купіть тлумачний гаджет.

Найпоширенішими гаманцями зараз є Trezor, Ledger Nano S і KeepKey. Вони рівнозначні з безпеки і відмовостійкості, відмінність полягає в інтерфейсах і доступних для завантаження і зберігання криптовалюти.

Програмний товстий гаманець

Оффлайновий софт, який встановлюється на ваш ПК, має подібний з апаратним гаманцем інтерфейс і товстим зветься тому, що в нього завантажується весь блокчейн, займаючи неабиякий простір (близько 300Гб). Лідер ринку – Bitcoin Core. Такому гаманцю для подальшої роботи необхідно лише оновлювати ланцюжок, щоб переконатися в автентичності блоків. З метою безпеки доступ до такого гаманцю захищений не тільки паролем, але і ключем – спеціальним закодованим файлом. Який не дай вам боже втратити, адже без нього доступ до засобів ви не отримаєте. Від слова зовсім.

Паперовий гаманець

Спосіб генерації криптовалютної адреси і секретного ключа в режимі оффлайн. В цьому випадку ви самостійно вибираєте носій, на який запишете приватний і публічний ключі вашого гаманця у вигляді QR-кодів. І так, під носієм мається на увазі навіть клаптик паперу. Тому, власне, і паперовий. Зробити такий гаманець можна за допомогою одного з open-source додатків, які випадковим чином згенерують коди і дадуть можливість скопіювати їх або роздрукувати. Надалі вам потрібно буде лише відсканувати один з кодів для відправки (використовуємо приватний ключ) або отримання (публічний, відповідно) коштів.

Холодні способи зберігання криптовалюти відмінно працюють при депонуванні коштів, надійно їх захищаючи від зловмисників. І від ваших сьогохвилинних рішень, що стосуються термінових транзакцій – теж. Тому, якщо ваша крипта не є стабільним запасом, а весь час працює на вас, варто звернути увагу на методи гарячого зберігання. При такому зберіганні приватні ключі від гаманців знаходяться на сервері використовуваного сервісу, ваша криптовалюта завжди залишається доступною і завжди має доступ до блокчейну, даючи можливість в будь-який момент зробити необхідну вам транзакцію. Холодні методи зберігання не є безпечними, але, безсумнівно, вони набагато зручніші у використанні:

Онлайн-гаманець

Сервіс, власниками якого є треті особи, які зобов’язуються зберігати ваші приватні ключі на своїх серверах і надавати вам доступ до ваших коштів 24/7. Такі сервіси, як правило, мультивалютні, дозволяють легко і швидко зареєструватися (частина функціоналу працює навіть без проходження процедур KYC), відрізняються швидкодією і дозволяють здійснювати обмінні операції прямо всередині гаманця. Правда, комісія за це задоволення буде невигідною, змінювати крипту краще все ж в спеціалізованому обміннику. Варіантів онлайн-гаманців – безліч. Серед лідерів ринку можна виділити Coinbase, Blockchain, Exodus, Jaxx.

Мобільний гаманець

Додаток для вашого мобільного телефону, за аналогією з онлайн-гаманцями зберігає інформацію на віддалених серверах і звертається до блокчейну кожен раз, коли вам потрібно скористатися засобами. Варіантів тут безліч, App Strore і Play Market нададуть вам додаток на будь-який смак, інтерфейс і набір доступних криптовалюта. Найбільш поширені Coinomi, JAXX, Blockchain, Mycelium, Guarda, Agama Wallet Mobile і інші, перераховувати тут дійсно можна до нескінченності. Безпека мобільних гаманців трохи вище інших гарячих способів за рахунок того, що коштів злому мобільних телефонів менше, а для здійснення транзакцій найчастіше використовуються не тільки ключі і паролі, а й біометричні дані (за умови, що ваш гаджет їх підтримує).

Гаманець-додаток для ПК

Той же програмний гаманець у вигляді десктопного софта. Тільки вимагає онлайн-доступ до блокчейну, а не зберігає його на жорсткому диску. За це і прозваний програмним тонким гаманцем. Відрізняється зручним інтерфейсом, великою кількістю доступних для роботи криптовалюта і простотою використання. Популярні тонкі гаманці – Electrum, MultiBit, Hive і XAPO. Все, що потрібно – скачати і встановити додаток, зберегти фразу-ключ для відновлення пароля в разі його втрати і вибрати сервер, через який будуть відбуватися операції.

Розширення для браузера

Дуже нагадує онлайн-гаманець, як за функціоналом, так і за принципом роботи. Качаємо в офіційному магазині розширень потрібне нам, встановлюємо і користуємося. Зручно тим, що для доступу необхідно лише зберегти seed-фразу з 12 слів. Краще на папірці або не має постійного доступу в мережу носії, тому як рівень безпеки в разі такого зберігання залишає бажати кращого на противагу швидкості і зручності використання.

Аккаунт на крипто-біржі

Зберігання ваших коштів прямо на біржі. Архібистро. Суперудобно. Дозволяє миттєво здійснювати всі біржові операції, не відходячи від каси і працює практично з усіма існуючими криптовалютами. Разом з цим – ваші кошти піддаються великому ризику крадіжки, адже кріптобіржі є самою ласий і популярною метою зловмисників, постійно потрапляють під DDoS-атаки і далеко не завжди застраховані від злому. Біржі, що дозволяють безкоштовно зберігати кошти всередині аккаунта – Binance, EXMO, Localbitcoins. І все ж експерти в один голос не рекомендують зберігати криптовлаютні заощадження на біржах без особливої на те необхідності.

З урахуванням того, що гаряче зберігання є зручним і істотно виграє в швидкості використання, на сьогоднішній день придумано безліч способів підвищити безпеку зберігання коштів онлайн. Seed-фрази, спеціальні додатки для двухфакторной аутентифікації, можливість зберігання приватних ключів на додатковому носії і використання біометричних даних дають нам надію на недоторканність наших коштів. Але захистити їх повністю, на жаль, все одно не здатні.

У будь-якому випадку, доведеться вибирати між швидкодією і надійністю. І комбінувати, розділяючи кошти для депонування і швидкого звернення, зберігаючи яйця в різних кошиках.

А взагалі – висновків не буде, вирішуйте самі. Всі способи хороші і доречні в залежності від цілей. Вивчаємо, комбінуємо, поділяємо і пануємо.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *